web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXIV Niedziela Zwykła 17. 09. 2023

 

  1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w roku kościelnym. W naszej parafii gościmy ks. Pawła Dubowika, krajowego duszpasterza Wspólnoty Trudnych małżeństw „Sychar” oraz członków tej wspólnoty, którzy dzielą się swoim świadectwem. Dziękuję im za ich obecność.

 

  1. Trwamy w nowennie do Patronki naszej parafii, NMP Wspomożycielki Wiernych, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach, każdego dnia do 23 września o godz. 17.45.

 

  1. W czwartek przypada w naszej parafii dzień adoracji. Każda parafia archidiecezji ma wyznaczony dzień w roku. Rozpoczniemy adorację o godz. 9.00 potrwa do 17.45. Można się zapisywać na wyłożone listy.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada 24 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Wspomożycielce i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy św. w poniedziałek.

 

  1. Także w przyszłą niedzielę, jak było to już wcześniej zapowiadane, będziemy zbierać ofiary na operację Filipa, wnuka naszych parafian.

 

  1. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas III-cich, pragnące przystąpić w tym roku do I Komunii św. oraz młodzież z klas ósmych pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii. Spotkanie kandydatów do pierwszej komunii odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 18 września – św. Stanisław Kostka, zakonnik, patron Polski, patron młodzieży a także Inspektorii Warszawskiej Salezjanów, do której należy parafia

– środa, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon, prezbiter oraz Paweł Chong Hasang i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;

– czwartek, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;

– sobota, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny, włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w  Eucharystii.

 

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych. Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom troszczącym się o naszą świątynię i jej otoczenie.

Podziel się tym wpisem: