web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XIV Niedziela Zwykła 09.07.2023

 

  1. Dziś przypada czternasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

 

  1. Od jutro rozpoczną się w naszej parafii warsztaty dla dzieci pod hasłem „Art workshop”, lista jest zamknięta. Proszę o modlitwę w intencji dzieci i prowadzących. Zwracam się z prośbą, potrzebujemy osoby, która zechciałaby skosić trawę na boisku na osiedlowym placu zabaw.

 

  1. W sobotę, w 15 dzień miesiąca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przez dziewięć kolejnych dni modlimy się w intencjach podanych przez czcicieli Matki Bożej. Prośby i podziękowania Matce Bożej możemy składać na kartkach do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Nowenna będzie odprawiana o godz. 17.45.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 11 lipca św. Benedykt, opat, patron Europy, założyciel Sióstr Benedyktynek Misjonarek

– w środę, 12 lipca św. Brunon z Kwerfurtu, bp i męczennik, patron Archidiecezji Warmińskiej

– w czwartek, 13 lipca święci pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt

– w sobotę, 15 lipca św. Bonawentura, bp i doktor Kościoła

 

  1. Na czas wakacji zawieszamy Mszę św. dla małżeństw, wznowimy je we wrześniu, wtedy też zaprosimy jubilatów z lipca i sierpnia.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Na czas wakacji zawieszamy wydawanie parafialnej gazetki Echo Wspomożycielki.

 

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać parafianom troszczącym się o naszą świątynie i jej otoczenie. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.

Podziel się tym wpisem: