web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

II Niedziela po Bożym Narodzeniu / 04. 01. 2020

  1. W pierwszą niedzielę nowego roku pragniemy powierzyć Chrystusowi ten nowy czas. Jeszcze w klimacie Bożego Narodzenia dostrzegamy Jezusa, który przychodzi aby nas odkupić, by nadać sens naszym dniom, by ukazać perspektywę wieczności, do której jesteśmy zaproszeni. W każdej Eucharystii odkrywamy na nowo miłość Boga, który staje się dla każdego z nas „wiatykiem” czyli pokarmem na drogę. Uczmy się nieustannie dostrzegać tę perspektywę wieczności, w której już uczestniczymy od dnia naszych narodzin.

Do niedzieli 17 stycznia włącznie Mszę św. w naszym kościele będą odprawiane o godz. 8.00, 9.15, 10.30, 12.00 z udziałem dzieci i o 18 00. Po 17 stycznia nie będzie Mszy św. o 9.15.

  1. W poniedziałek nasza parafia wyznaczona jest w diecezji jako parafia adoracji. Dlatego zapraszamy na całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 9.00 do 18.00. Proszę o wpisywanie się na listę wyłożoną w kościele i przez formularz zamieszczony na stronie internetowej naszej parafii.

  1. W najbliższy wtorek 5 stycznia o godz. 17.30 różaniec, a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

  1. W środę – 6 styczniaUroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. w naszym kościele o godz. 8.00, 10.30, 12.00 i o 18 00 z poświęceniem kredy, kadzidła i wody. Święto Trzech Króli jest świętem nakazanym z obowiązkiem uczestniczenia we Mszy św. Taca z tego dnia przeznaczona jest na Misje.

  1. 8 grudnia 2020 r. papież Franciszek ogłosił specjalny „Rok św. Józefa” z okazji 150. rocznicy ustanowienia Opiekuna Jezusa Patronem Kościoła powszechnego z tej okazji wprowadzamy w naszej parafii nabożeństwo do św. Józefa, które będzie sprawowane w każdą pierwszą środę miesiąca, rozpoczniemy je 6 stycznia o godz. 17.30. Nabożeństwo będzie prowadzić Męski Pluton Różańca naszej parafii. Więcej informacji nt. nabożeństwa na stronach internetowych naszej parafii.

  1. W tym tygodniu rozpoczniemy kolędę zapraszając poszczególne ulicę na Mszę św. o godz. 19.00

Czwartek 8 stycznia – ul. Bałtycka

Piątek 9 stycznia – ul. Brzozowa, Letniskowa, Łabędzia, Rakowa

Sobota 10 stycznia – ul. Jagodowa, Wakacyjna

Do przyszłej niedzieli włącznie można składać formularze zapraszające księdza na wizytę pasterską w naszych domach.

  1. W piątek 8 stycznia od godz. 9.00 odwiedziemy chorych.

  1. W przyszłą niedzielę, 10 stycznia na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież, pragniemy, aby jedna niedziela w miesiącu była dedykowana w sposób szczególny jej. Po Mszy św. spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  1. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła a wszystkim tym którzy w najbliższym tygodniu obchodzą swoje imieniny bądź urodziny życzymy wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: