web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXXIII Niedziela ZwykLa 19. 11. 2023  

  1. Dzisiaj przeżywamy VII Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy św. będą zbierane ofiary na wsparcie działalności diecezjalnej Caritas. W naszym kościele znajduję się wystawa poświęcona św. Teresie od Dzieciątka Jezus, przygotowały ją Siostry Karmelitanki ze Spręcowa. W tym roku obchodzona jest 150 rocznica urodzin oraz zbliża się 100 rocznica kanonizacji świętej. Zachęcam do zainteresowania się. Wystawa będzie w naszej parafii do 24 listopada. Przez ten czas są z nami także relikwie św. Teresy.

 

  1. W środę będziemy wspominać św. Cecylię, patronkę śpiewu kościelnego. Pani organistce i wszystkim, którzy upiększają naszą liturgię śpiewem serdecznie dziękujemy za dzielenie się swoimi talentami i powierzamy ich wstawiennictwu św. Cecylii. Także w najbliższą środę odbędzie się Wieczór Chwały.

      

  1. W piątek przypada 24 dzień miesiąca, będziemy obchodzić miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. złożymy hołd Wspomożycielce i rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Grafik adoracji wyłożony jest na stoliku za ławkami. W tym dniu przypada kolejna rocznica zawierzenia Męskiego Plutonu Różańca NMP Wspomożycielki Wiernych Maryi, członkowie Plutonu odnowią swe przyrzeczenia, nowi członkowie złożą je po raz pierwszy, w ten sposób powstanie drugi pluton różańca. Przypominam, że każdego 24 dnia miesiąca zbierane są ofiary na Radio Maryja.

 

  1. Zapraszamy chętnych na warsztaty o miłości i przebaczeniu w małżeństwie, pt. Zraniona miłość. Warsztaty poprowadzi Mirosława Pakura, liderka Wspólnoty Sychar z Gdańska, odbędą się one w dniach 24-26.11.22 w naszej parafii, szczegóły na plakacie

 

  1. Do końca listopada w naszym kościele codziennie podczas modlitwy różańcowej o godz. 17.30 polecamy naszych bliskich zmarłych. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– 20 listopada św. Rafał Kalinowski, kapłan

– 21 listopada Najświętsza Maryja Panna, święto ofiarowania

– 22 listopada św. Cecylia, męczennica

– 24 listopada święci Andrzej Dung-Lag i towarzysze, męczennicy

 

  1. W najbliższą niedzielę, 26 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

 

  1. Informuję, że w tym roku opłatki będą do nabycia w zakrystii.

 

  1. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na kościół. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych. Bardzo serdecznie dziękuję pan Alberto Kuckowi za przywiezienie wystawy.

Podziel się tym wpisem: