web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXXIII Niedziela Zwykła / 14. 11. 2021

  1. Obchodzimy dziś Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym oraz Światowy Dzień Ubogich, ustanowiony przez papieża Franciszka w 2016 r. na zakończenie Jubileuszowego Roku Miłosierdzia. Niech nasze serca i oczy będą wrażliwe na tyle, by dostrzegać potrzebujących i ubogich, którzy czasem żyją blisko nas. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek dla organizacji Pomoc Kościołowi w potrzebie.
  2. Jutro rozpoczynamy comiesięczną nowennę do Wspomożycielki Wiernych, patronki naszej parafii. Prośby i podziękowania do Matki Bożej możemy składać w zakrystii lub drogą elektroniczną. Nowennę odprawiamy przed wypominkami o godz. 17.20.
  3. Przez cały miesiąc listopad modlimy się codziennie za naszych zmarłych odmawiając różaniec z wypominkami o godz. 17.30.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Ta uroczystość to również zakończenie roku kościelnego. Przeżyjmy ten dzień w duchu wdzięczności i modlitewnej prośby o królowanie Chrystusa w całym świecie.
  5. Na Mszę św. o godz. 18.00, pragniemy zaprosić małżeństwa naszej parafii, chcemy wspólnie się modlić i mówić nt. życia małżeńskiego i rodzinnego. W sposób szczególny zapraszamy małżeństwa świętujące w tym miesiącu swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.
  6. Z ustanowienia św. Jana Pawła II przyszła niedziela jest także obchodzona jako Światowy Dzień Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych.
  7. W związku z Apelem Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski w sprawie pomocy migrantom w przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek na ten cel.
  8. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego a kończy wspólnym odmówieniem nieszporów. W czasie adoracji istniej możliwość spowiedzi, modlitwy wstawienniczej oraz rozmowy duchowej.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
  10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.

Podziel się tym wpisem: