web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXXIII Niedziela Zwykła 13. 11. 2022

 

1. Dzisiaj przeżywamy XIV Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku ten dzień poświęcony jest pomocy chrześcijanom na Ukrainie. Nasza modlitwa, a także pomoc materialna jest konkretnym darem miłosierdzia oraz wyrazem solidarności z umęczonym narodem ukraińskim. Po Mszy św. będą zbierane ofiary do puszek na ten cel. Dziś także z inicjatywy papieża Franciszka obchodzony jest Światowy Dzień Ubogich.

2. We wtorek rozpoczynamy comiesięczną nowennę do Wspomożycielki Wiernych, patronki naszej parafii. Prośby i podziękowania do Matki Bożej możemy składać w zakrystii lub drogą elektroniczną. Nowennę odprawiamy przed wypominkami o godz. 17.20.

3. W środę 16 listopada w Archidiecezji Warmińskiej obchodzić będziemy święto NMP Ostrobramskiej Matki Miłosierdzia.

4. Przez cały miesiąc listopad modlimy się codziennie za naszych zmarłych odmawiając różaniec z wypominkami o godz. 17.30.

5. W najbliższą niedzielę, 20 listopada, przypada uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Będzie to ostatnia niedziela roku liturgicznego. Tego dnia obchodzimy święto patronalne Akcji Katolickiej i Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży.

Na Mszę św. o godz. 18.00 pragniemy zaprosić małżeństwa naszej parafii, chcemy wspólnie się modlić i mówić nt. życia małżeńskiego i rodzinnego. W sposób szczególny zapraszamy małżeństwa świętujące w tym miesiącu swoją kolejną rocznicę ślubu, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

6. Przypominamy, że w każdy piątek po Mszy św. wieczornej odbywa się w naszej parafii adoracja Najświętszego Sakramentu, rozpoczyna się ona nabożeństwem do Miłosierdzia Bożego a kończy wspólnym odmówieniem nieszporów. W czasie adoracji istniej możliwość spowiedzi, modlitwy wstawienniczej oraz rozmowy duchowej.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

8. Zapraszamy chętnych na warsztaty o Przebaczeniu prowadzone Mirosławę Pakur Liderkę Wspólnoty Sychar z Gdańska, które odbędą się w dniach 18-20.11.22 w naszej parafii, szczegóły na plakacie.

9. Małżeństwa w kryzysie, a także osoby po separacji lub rozwodzie zapraszamy na spotkania Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar w przyszła niedzielę po Mszy św. o godz. 18.00 w naszym Oratorium.

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom życzymy wrażliwości na Boże natchnienia, odwagi w dawaniu świadectwa wiary w codziennym życiu oraz opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Składam serdeczne Bóg zapłać za ofiary składane na utrzymanie naszego kościoła.

11. W ostatnim tygodniu odeszła do niebieskiej ojczyzny Lucyna Ankiewicz. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie …

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


Podziel się tym wpisem: