web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXXI Niedziela Zwykła / 31. 10. 2021

  1. Dzisiejsza Ewangelia mówi nam, że przykazanie miłości Boga i bliźniego stanowi jedno. Kto to rozumie i stara się wypełniać w swoim życiu, jest na dobrej drodze do królestwa Bożego. Przykazanie miłości jest o wiele ważniejsze od wszelkich przejawów religijności, które bez miłości stają się tylko pustym znakiem.

  1. Jutro uroczystość Wszystkich Świętych, w naszym kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.30. Zgodnie z tradycją w Uroczystość Wszystkich Świętych w Olsztynie zostanie odprawiona Msza Święta w intencji Zmarłych o godz. 12.00 na cmentarzu parafialnym św. Wawrzyńca w Gutkowie – ul. Żurawia. Od Uroczystości Wszystkich Świętych przez osiem dni listopada można uzyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Przypominam, że także w tym roku nie muszą to być pierwsze osiem dni. Warunkiem uzyskania odpustu jest: stan łaski uświęcającej, nawiedzenie cmentarza lub kościoła i modlitwa w intencji Ojca św.

  1. We wtorek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 9.00, 12.00, 18.00.

  1. W pierwszą środę miesiąca o godz. 17.00 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, zaproszenie w sposób szczególny kierowane jest do mężczyzn naszej parafii.

Również w środę rozpoczniemy 33 dniowe rekolekcje oddania życia Jezusowi przez Maryję.

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego. Po Mszy św. spotkanie dla lektorów, ministrantów i członków Liturgicznej Grupy Dorosłych.

Także w czwartek, o godz. 23.00 odprawimy Godzinę Świętą.

  1. W pierwszy piątek od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. W piątek tego tygodnia nawiedzi naszą parafię figura św. Michała Archanioła. Do każdego domu w parafii powinien dotrzeć list od proboszcza z programem peregrynacji. Serdecznie zapraszam do udziału. Obecność podczas nawiedzenia figury św. Michała Archanioła potraktujmy jako udział w rekolekcjach, bo w adwencie już ich nie będzie. Do nawiedzenia przygotowujemy się przez nowennę, którą w listopadzie będziemy odmawiać na zakończenie Mszy św.

  1. Przez cały miesiąc listopad modlimy się codziennie za naszych zmarłych odmawiając różaniec z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych, którzy oczekują naszego modlitewnego wstawiennictwa. W piątek wypominki będą odprawione o 17.00 a w sobotę o 20.30.

  1. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 17.00.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  1. Wyrażam moją serdeczne Bóg zapłać osobom, które w różny sposób pomagają w funkcjonowaniu naszej parafii i dbają o wygląd naszej świątyni. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: