web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXXI Niedziela Zwykła 30.10.2022

 

1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Dzisiaj modlimy się, aby Bóg pomnożył w nas działanie swej mocy i przygotował nas swoją łaską do życia wiecznego (modlitwa po Komunii).

2. Jutro miesięczną wspomnienie św. Jana Bosko, o godz. 18.00 Msza św. w int. dobrodziejów i wspólnot działających w parafii.

3. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych, w naszym kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.30. Msza św. na cmentarzu w Gutkowie o godz. 12.00, o 11.45 procesja z modlitwą za zmarłych. Od Uroczystości Wszystkich Świętych przez osiem dni listopada można uzyskać odpust zupełny za naszych zmarłych. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza lub kościoła oraz wypełnienie zwykłych warunków, tj. przystąpienie do komunii św. w dniu nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitw „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga” i jakiejkolwiek modlitwy w intencjach wyznaczonych na dany dzień przez papieża.

4. W środę, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny. W naszym kościele tego dnia sprawujemy trzy Msze Święte w następujących godzinach 9.00, 12.00 i 18.00.

5. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:
– w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30, wypominki o 17.00
– w czwartek Msza św. o godz. 18.00 w int. powołań kapłańskich, zakonnych i do życia konsekrowanego, o godz. 23.00 Godzina Święta.
– w piątek od godz. 9.30 odwiedzimy chorych, spowiedź święta od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
– w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.00, w czasie nabożeństwa rozpoczniemy 33 dniowe rekolekcje oddania życia Jezusowi przez Maryję, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. Przez cały miesiąc listopad modlimy się codziennie za naszych zmarłych odmawiając różaniec z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych, którzy oczekują naszego modlitewnego wstawiennictwa.

7. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji katecheza o Eucharystii 15 minut przed każdą Mszą św. O godz. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca a po niej zmiana tajemnic. O godz. 16.00 adoracja dla odprawiających 33 rekolekcje
8. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: