web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2023

 1. Dziś trzydziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Kiedy przychodzimy na Mszę św. wkraczamy w mury kościoła, wtedy też wchodzimy w szczególną przestrzeń, która została wydzielona ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Pamiętajmy o tym zawsze, gdy przekraczamy próg świątyni.

 1. Zapraszam wspólnotę parafialną do udziału w zbiórce zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (więcej informacji na ulotkach). Przedmioty wyżej wymienione można złożyć przy wejściu do oratorium, obok kapliczki do 8 listopada do godz. 10.00.

 1. W czwartek, 9 listopada świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. To święto przypomina, że jesteśmy cząstką jednego Kościoła powszechnego. Bazylika jest katedrą biskupa Rzymu, czyli papieża i matką wszystkich kościołów świata.

 1. W sobotę, 11 listopada, obchodzić będziemy święto Odzyskania Niepodległości. Modlitewną pamięcią obejmijmy wszystkich, którzy zginęli w walce o jej wolność. Niech zewnętrznym znakiem naszego świętowania będzie wywieszona flaga narodowa.

 1. Przez cały miesiąc listopad modlimy się codziennie za naszych zmarłych odmawiając różaniec z wypominkami o godz. 17.30.

 1. W tym tygodniu patronują nam:

– piątek, 10 listopada – Święty Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła

– sobota, 11 listopada – Święty Marcin z Tours (316-397), biskup

 1. W niedzielę 12 listopada będziemy przeżywać w naszej parafii animację misyjną, przyjedzie ks. Marek z Salezjańskiego Ośrodka Misyjnego z osobami świeckimi, aby opowiedzieć o misjach prowadzonych przez Salezjanów.

 1. Najbliższa niedziela to druga niedziela miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież. Po Mszy św. dla chętnych spotkanie przy herbacie i czymś słodkim w oratorium.

 1. 11 listopada w Gietrzwałdzie odbędzie się modlitewne czuwanie, podczas którego będzie się rozważać szóstą boleść Matki Bożej Bolesnej „Zdjęcie Ciała Pana Jezusa z Krzyża” – ofiarowaną jako ekspiację za grzechy Polski: za brak wierności Panu Bogu i Matce Najświętszej naszej Królowej, za profanacje Krzyży i Matki Bożej w Jej wizerunkach, za brak wychowywania młodego pokolenia w duchu miłości do Pana Boga i Ojczyzny.

 1. Zachęcam do czytania prasy katolickiej.

 1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składam najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.


Podziel się tym wpisem: