web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXX Niedziela Zwykła 23. 10. 2022

 

1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Naszą modlitwą wspieramy dziś wszystkich misjonarzy duchownych i świeckich, wypraszamy im Bożą pomoc w trudzie głoszenia Ewangelii. Światowy Dzień Misyjny to także okazja do modlitwy o nowe powołania misyjne, aby nie zabrakło głosicieli Dobrej Nowiny. Dziś także wspieramy Papieskie Dzieła Misyjne naszymi ofiarami. Za każdy gest dobroci wobec misjonarzy składamy serdeczne Bóg zapłać!
Dzisiaj Parafialne Kino z morałem zaprasza o godz. 15.30 na film pt. Czyściec, w którym dzięki relacjom świętych otrzymujemy wskazówki na temat życia po śmierci.

2. Jutro po Mszy św. wieczornej oddamy hołd NMP Wspomożycielce Wiernych i rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się we wtorek Mszą św. wieczorną. Prosimy o zapisywanie się na poszczególne godziny adoracji na wyłożone listy.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o 17.20, dzieci i młodzież we wtorek. Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcu? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

4. W środę odbędzie się Wieczór Chwały. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 później będziemy trwać przed Chrystusem Eucharystycznym, uwielbiając Go i prosząc o łaskę uzdrowienia i uwolnienia. Serdecznie zapraszamy do udział parafian.

5. W czwartek, w ramach nabożeństwa różańcowego odprawimy nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

6. W piątek w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Tadeusz Jarecki, przełożony, Inspektorii Warszawskiej Salezjanów, niech Pan Jezus za przyczyną św. Tadeusza obdarza go potrzebnymi łaskami.

7. Zapraszamy małżeństwa i rodziny na warsztaty prowadzone przez Ks. Wojsława Czupryńskiego, diecezjalnego duszpasterza rodzin. Warsztaty będą dotyczyć przeżywania miłości w małżeństwie i rodzinie. Odbędą się w naszej parafii w sobotę 29. października. Rozpocznie je Msza św. o godz. 10.00 w int. Różańca Rodziców.
Także w sobotę Franciszkanie i Kapucyni zapraszają na Zaduszki Jazzowe, szczegóły na plakacie.

8. W przyszłą niedzielę, 30 października po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się do pierwszej komunii oraz ich rodziców.

9. Zbieramy do końca października wypominki za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w zakrystii lub w kancelarii, imiona zmarłych można przesłać też na adres elektroniczny parafii: olsztyn.nmpwspomozycielki@archwarmia.pl

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: