web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXX Niedziela Zwykła 29.10. 2023

 

  1. Dziś trzydziesta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Każda Eucharystia, w której uczestniczymy, jest pamiątką zmartwychwstania Chrystusa i przedsmakiem wiecznej chwały. Sprawując święte obrzędy, dotykamy rzeczywistości nieba. Ważne jest, abyśmy o tym pamiętali i dokładali starań, aby w tym duchu ją przeżywać.

 

  1. W środę będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych, w naszym kościele Msze św. będą odprawiane o godz. 8.00 i 10.30. Msza św. na cmentarzu w Gutkowie o godz. 12.00, o 11.40 procesja z modlitwą za zmarłych. Od Uroczystości Wszystkich Świętych przez osiem dni listopada można uzyskać odpust zupełny, który można ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunkiem uzyskania odpustu jest nawiedzenie cmentarza i pomodlenie się za zmarłych.

 

  1. W czwartek, 2 listopada w liturgii wspominamy Wszystkich Wiernych Zmarłych, jest to tzw. Dzień Zaduszny.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

w środę z racji uroczystości Wszystkich Świętych nie będzie nabożeństwa do św. Józefa

w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta.

w piątek od godz. 9.30 odwiedzę chorych, spowiedź święta od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 16.00, w czasie nabożeństwa rozpoczniemy 33 dniowe rekolekcje oddania życia Jezusowi przez Maryję, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. Przez cały miesiąc listopad modlimy się codziennie za naszych zmarłych odmawiając różaniec z wypominkami o godz. 17.30. Zapraszamy wszystkich do modlitwy za zmarłych, którzy oczekują naszego modlitewnego wstawiennictwa.

 

  1. W niedzielę za tydzień przypada pierwsza niedziela miesiąca. Z tej racji katecheza o Kościele 15 minut przed każdą Mszą św. O godz. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca a po niej zmiana tajemnic. O godz. 16.30 adoracja dla odprawiających 33 rekolekcje

 

  1. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wielu łask Bożych i opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Podziel się tym wpisem: