web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVIII Niedziela Zwykła 15. 10. 2023

 

1. Dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania św. Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy.

 

2. Rozpoczynamy dzisiaj nowennę do NMP Wspomożycielki Wiernych, będziemy ją odprawiać w ramach nabożeństwa różańcowego. Również dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar.

 

3. W środę przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi siostra Łukasza, składamy jej najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg jej błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami, a Maryja, Wspomożycielka Wiernych, otoczy swoją matczyną opieką. W tym dniu odbędzie się spotkanie pracowników służby zdrowia

i apostolstwa chorych w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie – rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00

 

4. Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni odprawiane jest codziennie o godz. 17.20.

 

5. Przypominamy, że w każdy piątek w godz. 18.45-21.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu, rozpoczyna się nabożeństwem do miłosierdzia Bożego a kończy nieszporami.

 

6. Kolejny raz w naszej parafii będziemy przeżywać 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania życia Jezusowi przez Maryję – rozpoczną się one 4 listopada zachęcam do ich podjęcia. Moim życzeniem jest, aby wszyscy parafianie oddali się Panu Jezusowi przez Maryję. Oczekuję licznego udziału, który zaowocuje powstaniem Stowarzyszania Wspomożycielki Wiernych, którego członkami będą parafianie, a nie osoby spoza parafii jak to jest teraz. W niedzielę, 29 października, będziemy gościć osoby z Fundacji Tota Tua.

 

7. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za zmarłych, których kościół poleca w wypominkach. Kartki na wypominki leżą na stoliku za ławkami. Można je składać wypełnione w zakrystii lub w kancelarii. Imiona zmarłych można przesłać też na adres e-mailowy parafii.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypominamy, że w naszym kościele znajduje się półka wymiany książek. Znajduję ona się przy wejściu na chór. Zachęcam do wymiany książek już przeczytanych na nieprzeczytane. Nie jest to półka do pozbywania się rzeczy niepotrzebnych, proszę, aby wziąć to pod uwagę.

 

9. Składam serdecznie Bóg zapłać osobom, które zaangażowały się w przygotowanie wizytacji ks. biskupa. Wszystkim tym którzy w najbliższym czasie obchodzić będą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze życzę wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: