web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVIII Niedziela Zwykła 10. 10. 2021

 1. Przeżywamy dzisiaj XXVIII niedzielę zwykłą w ciągu roku. Niedziela dzisiejsza jest  obchodzona jako XXI Dzień Papieski. W kruchcie kościoła można złożyć ofiary do puszek na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi.
 2. W poniedziałek na godz. 19.00 zapraszamy wszystkich, którzy chcieliby się uczyć języka włoskiego, zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.
 3. Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni sprawowane jest codziennie o godz. 17.20. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej, która jest potężną bronią przeciwko zakusom złego ducha i o którą tak bardzo prosi Matka Najświętsza. Młodzież i dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek.
 4. W piątek 15 października rozpoczynamy comiesięczną nowennę do patronki naszej parafii Maryi Wspomożycielki Wiernych. Nasze prośby i podziękowania Matce Bożej można składać w zakrystii lub drogą elektroniczną. Nowennę będziemy odprawiać w ramach nabożeństwa różańcowego.
 5. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00 odbędzie się spotkanie dzieci przygotowujących się w tym roku do I komunii. Także w tym dniu , jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę Świętą w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie te małżeństwa, które w październiku obchodzą kolejną rocznicę ślubu.
 6. Także w przyszłą niedzielę podczas wszystkich Eucharystii podzieli się świadectwem działania Maryi w jej życiu Marta Przybyła z fundacji Tota Tua. Po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia materiałów do rekolekcji. Dzień później, w poniedziałek, po wieczornej Mszy św. zapraszamy na konferencję wprowadzającą w temat oddania Maryi i jego owoców. 
 7. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy poprzedzili nas do wieczności i w wypominkach polecajmy ich modlitwie Kościoła.  Wypełnione kartki z wypominkami leżące na stoliku za ławkami, można składać w zakrystii lub w kancelarii, imiona zmarłych można przesłać też na adres e-mailowy parafii. Proszę o czytelne pismo.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
 9. W tym tygodniu patronują nam:w środę 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916), w piątek 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582), w sobotę 16 października – św. Jadwiga Śląska (między 1178 a 1180-1243)
 10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.
 11. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszła Stanisława Gajdulewicz. Wiecznym odpoczynek racz jej dać Panie…

33 dniowe rekolekcje oddania życia Jezusowi przez Maryję / ZGŁOSZENIE + PROGRAM

 


Podziel się tym wpisem: