web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVIII Niedziela Zwykła 09. 10. 2022

 1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

 1. Nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni sprawowane jest codziennie o godz. 17.20. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej, która jest potężną bronią przeciwko zakusom złego ducha i o którą tak bardzo prosi Matka Najświętsza. Młodzież i dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek.

 1. W sobotę 15 października rozpoczynamy comiesięczną nowennę do patronki naszej parafii Maryi Wspomożycielki Wiernych. Nasze prośby i podziękowania Matce Bożej można składać w zakrystii lub drogą elektroniczną. Nowennę będziemy odprawiać w ramach nabożeństwa różańcowego. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

 1. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. W tym dniu odbędzie się procesja różańcowa w intencji dzieci i młodzieży. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 11.00 w katedrze, po niej nastąpi przemarsz do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Nasza parafia włączy się w inicjatywę przez adorację i odmówienie czterech części różańca. Zapraszamy w niedzielę od godz. 16.00.

 1. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy o godz. 18.00 na Mszę Świętą w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie te małżeństwa, które w październiku obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy poprzedzili nas do wieczności i w wypominkach polecajmy ich modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki z wypominkami leżące na stoliku za ławkami, można składać w zakrystii lub w kancelarii, imiona zmarłych można przesłać też na adres e-mailowy parafii. Proszę o czytelne pismo.

 1. Z okazji obchodzonego Dnia Papieskiego w dniu 16 października (tj. w niedzielę)
  o godz. 17.00 w kościele Chrystusa Odkupiciela Człowieka
  odbędzie się koncert papieski „Blask prawdy” podczas którego wystąpi Chór dziecięco-młodzieżowy z parafii NMP Fatimskiej w Olsztynie.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 1. W tym tygodniu patronują nam:

w czwartek 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916),

w sobotę 15 października – św. Teresa od Jezusa (1515-1582),

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: