web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVII Niedziela Zwykła / 3.10. 2021

1. W dniu dzisiejszym przeżywamy XXVII niedzielę zwykłą, jest to zarazem pierwsza niedziela października. W kościołach rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Biorąc do rąk różaniec, przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki Maryi, prośmy Jej Syna o potrzebne łaski dla nas, ale także błagajmy o zbawienie tych, którzy kroczą drogą zatracenia. Zachęcam do udziału w nabożeństwach odprawianych w naszym kościele o godz. 17.20. Tych, którzy nie mogą przyjść do kościoła, proszę o odmawianie różańca w domach, najlepiej całą rodziną.

2. We wtorek o godz. 17.20 różaniec a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. Na Mszy św. o godz. 18.00 będziemy modlić się o powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Po Mszy spotkanie dla lektorów, ministrantów i członków Liturgicznej Grupy Dorosłych.

Także w czwartek, o godz. 23.00 odprawimy Godzinę Świętą.

4. W W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226), diakon, założyciel Zakonu Braci Mniejszych;

– we wtorek 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938), zakonnica ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, nazywana Sekretarką Bożego miłosierdzia

– w czwartek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

5. Wspólnota Słowo Życia zaprasza wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę poprzez wspólne rozważanie Pisma św. i modlitwę wspólnotową na spotkania, które odbywają się w każdą środę po Mszy św. wieczornej.

6. 6 października 2021 r. w Olsztynie, w parafii Matki Bożej Fatimskiej, przy ul. Bajkowej 15, Mszą Świętą o godz. 18.00 rozpocznie się sześćdziesiąte szóste Jerycho Różańcowe. Zakończenie 13 października Mszą Św. o godz. 18.00.

7. Najbliższa niedziela, 10 października będzie obchodzona jako XXI Dzień Papieski. Przez całą niedzielę zbierane będą datki na cele stypendialne Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.

8. Zbliża się miesiąc listopad – poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy poprzedzili nas do wieczności i w wypominkach polecajmy ich modlitwie Kościoła. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku za ławkami. Wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii, imiona zmarłych można przesłać też na adres e-mailowy parafii: olsztyn.nmpwspomozycielki@archwarmia.pl, ewentualną ofiarę przelać na konto.

9. Od 1 października w polskich kinach można oglądać film fabularny pt. Fatima, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: