web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVII Niedziela Zwykła 08. 10. 2023

  1. Dziś dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku kościelnego. W naszej wspólnocie parafialnej gościmy ks. bp. Janusza Ostrowskiego, który przeprowadza wizytację kanoniczną w parafii. Dziękujemy serdecznie za obecność, która jest wyrazem jedności Kościoła lokalnego, a także za wygłoszone do nas słowo.

  1. Przypominam, że nabożeństwo różańcowe w naszej świątyni sprawowane jest codziennie o godz. 17.20. Zachęcamy wszystkich do modlitwy różańcowej, o którą tak bardzo prosi Matka Najświętsza. Młodzież i dzieci zapraszamy szczególnie we wtorek.

  1. W dniach 13 – 15 października br. w sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się doroczne, Triduum Różańcowe pod hasłem: „Twe Królestwo weź w porękę, Maryjo”. Szczegółowy program triduum znajduje się na plakacie wywieszonym w gablocie.

  1. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

  1. W niedzielę 15 października rozpoczynamy comiesięczną nowennę do patronki naszej parafii Maryi Wspomożycielki Wiernych. Nasze prośby i podziękowania Matce Bożej można składać w zakrystii lub drogą elektroniczną. Nowennę będziemy odprawiać w ramach nabożeństwa różańcowego. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego.

  1. W przyszłą niedzielę, jak zawsze w trzecią niedzielę miesiąca, zapraszamy o godz. 10.30 na Mszę Świętą w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Zapraszamy wszystkich, a szczególnie te małżeństwa, które w październiku obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

  1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy poprzedzili nas do wieczności i w wypominkach polecajmy ich modlitwie Kościoła. Wypełnione kartki z wypominkami, można składać w zakrystii lub w kancelarii, imiona zmarłych można przesłać też na adres e-mailowy parafii. Proszę o czytelne pismo.

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

  1. W tym tygodniu patronują nam:

w piątek 13 października – bł. Honorat Koźmiński (1829-1916),

10. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę wzrastania w wierze, światła Ducha Świętego w codziennych wyborach oraz opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: