web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVII Niedziela Zwykła 02.10. 2022

 1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

 1. We wtorek o godz. 17.20 różaniec a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

 1. Trwa październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.20. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła.

 1. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

 1. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca:

w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30, różaniec o 17.00

w czwartek Msza św. o godz. 18.00 w int. powołań, po niej spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza, o godz. 23.00 Godzina Święta.

w piątek od godz. 9.30 odwiedzimy chorych, spowiedź święta od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

 1. W W tym tygodniu patronują nam:

we wtorek 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226)

w środę 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938)

w piątek 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

 1. 5 października o godz. 19.30 w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Prowadzą one do spotkania z Bogiem, który kocha, i do pogłębienia decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu. Rekolekcje polegają na cotygodniowych spotkaniach oraz pracy osobistej każdego dnia ze Słowem Bożym. Zgłoszenia przyjmuję ks. Dariusz Łużyński SDB

 1. Najbliższa niedziela to druga niedziela miesiąca na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież. Po Mszy św. dla chętnych spotkanie przy herbacie i czymś słodkim w oratorium.

 1. Zbliża się miesiąc listopad – poświęcony szczególnej modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy o tych, którzy poprzedzili nas do wieczności i w wypominkach polecajmy ich modlitwie Kościoła. Kartki wypominkowe są wyłożone na stoliku za ławkami. Wypełnione można składać w zakrystii lub kancelarii, imiona zmarłych można przesłać też na adres e-mailowy parafii: olsztyn.nmpwspomozycielki@archwarmia.pl, ewentualną ofiarę przelać na konto.

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: