web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVI Niedziela Zwykła / 26. 09. 2021

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy 107. Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Jest to zachęta po raz kolejny do naszej modlitwy i zainteresowania osobami z różnych powodów zmieniającymi swoje zamieszkanie i poszukującymi nowej ojczyzny. Wydarzenia z migrantami na wschodniej granicy Polski i przybywającymi do nas uchodźcami z Afganistanu stały się ważnym tematem w naszej codzienności.

2. W poniedziałek o 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

3. Co roku 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, skrzyżowania, ulice, place miast zamieniają się w miejsce modlitwy. Także nasza parafia włączy się w tę inicjatywę, dlatego we wtorek zapraszam wszystkich chętnych i odważnych do modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 na skrzyżowanie ulicy Bałtyckiej z łącznikiem z ul. Wędkarską.

4. W parafii pw. bł. Franciszki Siedliskiej w Olsztynie w dniu 28 września br. (wtorek) o godz. 18.00. odbędzie się wprowadzenie relikwii bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego. Ks. Abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński zaprasza kapłanów wraz z wiernymi do udziału w tej uroczystości.

5. W środę przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu.

W środę Wspólnota modlitewna Słowo Życia zaprasza na Wieczór chwały. Rozpoczniemy Mszą św. następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie, modlitwa o uzdrowienie.

6. W piątek rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.20. Zgodnie z tradycją naszej parafii w poszczególnych daniach tygodnia różaniec prowadzą: Niedziela – Rada Parafialna i Zespół Charytatywny, Poniedziałek – Żywy Różaniec, Wtorek – Dzieci i młodzież, Środa – Wspólnota Słowo Życia, Czwartek – Ministranci, Liturgiczna Grupa Dorosłych, Piątek – Chór, Męski Pluton Różańca, Sobota – Kościół Domowy

7. W piątek, 1 października przypada dwudziesta pierwsza rocznica konsekracji naszego kościoła, dlatego licznie zgromadźmy się na Eucharystii, aby Bogu podziękować za naszą świątynie i tych wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania.

8. Piątek tego tygodnia jest I–szym piątkiem miesiąca odwiedziny chorych od godz. 10.00. Od godz. 17.15 można będzie przystąpić do spowiedzi. Po Mszy świętej porannej nabożeństwo do Najświętszego Serca Pan Jezusa a wieczornej nabożeństwo i adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21 00.

9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 17.00. Najpierw będzie piętnastominutowe rozmyślanie a następnie różaniec, według grafiku parafii i Msza św. w int. wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Po Mszy św. w int. Żywego Różańca o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca.

11. W przedsionku kościoła zostało zamontowane specjalne oświetlenie. Ma ono służyć nawiedzającym w ciągu dnia Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Zachęcam do częstego nawiedzania Najświętszego Sakramentu. Panu Jerzemu Wójckiemu dziękuję za wykonanie tego oświetlenia.

12. Składam serdeczne Bóg zapłać pani Teresie Spychała za ofiarowane kwiaty, pani Kowalskiej za gruntowne sprzątniecie kościoła.

Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: