web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVI Niedziela Zwykła 25. 09. 2022

1. Dzisiaj w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Migrantów i Uchodźców. Jest to zachęta po raz kolejny do naszej modlitwy i zainteresowania osobami z różnych powodów zmieniającymi swoje zamieszkanie i poszukującymi nowej ojczyzny. Wydarzenia z migrantami na wschodniej granicy Polski i przybywającymi do nas uchodźcami z Ukrainy stały się ważnym tematem w naszej codzienności.

2. We wtorek o 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej

3. Co roku 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, skrzyżowania, ulice, place miast zamieniają się w miejsce modlitwy. Także nasza parafia włączy się w tę inicjatywę, dlatego w środę zapraszam wszystkich chętnych i odważnych do modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 na skrzyżowanie ulicy Bałtyckiej z łącznikiem z ul. Wędkarską.

4. W środę Wspólnota modlitewna Słowo Życia zaprasza na Wieczór chwały. Rozpoczniemy Mszą św. następnie adoracja Najświętszego Sakramentu, uwielbienie, modlitwa o uzdrowienie.

6. W czwartek przypada święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała. Bóg posyła swoich aniołów, by troszczyli się o nas, strzegli nas i chronili w ważnych momentach życia. Oni są przejawem miłości i codziennej obecności Boga w naszym życiu.

7. W sobotę rozpoczniemy październik, miesiąc w szczególny sposób poświęcony Matce Bożej Różańcowej. Różaniec będziemy odmawiać codziennie o godz. 17.20. Zgodnie z tradycją naszej parafii w poszczególnych daniach tygodnia różaniec prowadzą: Niedziela – Rada Parafialna i Zespół Charytatywny, Poniedziałek – Żywy Różaniec, Wtorek – Dzieci i młodzież, Środa – Wspólnota Słowo Życia, Czwartek – Ministranci, Liturgiczna Grupa Dorosłych, Piątek – Chór, Męski Pluton Różańca, Sobota – Kościół Domowy

8. Także w sobotę, 1 października przypada dwudziesta druga rocznica konsekracji naszego kościoła, dlatego licznie zgromadźmy się na Eucharystii, aby Bogu podziękować za naszą świątynie i tych wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania.

9. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 17.00. Najpierw będzie piętnastominutowe rozmyślanie a następnie różaniec, według grafiku parafii i Msza św. w int. wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

10. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca. Piętnaście minut przed każdą Mszą św. katecheza nt. Eucharystii. Po Mszy św. w int. Żywego Różańca o godz. 8.00 zmiana tajemnic różańca.

11. 5 października o godz. 19.30 w naszej parafii rozpoczną się Rekolekcje Ewangelizacyjne Odnowy (REO). Prowadzą one do spotkania z Bogiem, który kocha, i do pogłębienia decyzji oddania się Chrystusowi jako Panu. Rekolekcje polegają na cotygodniowych spotkaniach oraz pracy osobistej każdego dnia ze Słowem Bożym. Zgłoszenia przyjmuję ks. Dariusz Łużyński SDB

13.Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.

13. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Józefa Zielińskiego. Powierzmy go miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek….


Podziel się tym wpisem: