web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXVI Niedziela Zwykła 01.10. 2023

  1. Dziś dwudziesta szósta niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. W dzisiejszym dnu przypada dwudziesta trzecia rocznica konsekracji naszego kościoła, dlatego dziękujmy Bogu za naszą świątynie i tych wszystkich, którzy przyczynili się do jej powstania.

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać wizytację biskupa, odwiedzi naszą parafię ks. bp Janusz Ostrowski, biskup pomocniczy naszej Archidiecezji. Ks. Biskupa powitamy przed Mszą św. o godz. 8.00. Ks. Biskup będzie na wszystkich mszach i wygłosi do nas homilię. O godz. 10.30 będzie przewodniczył mszy św. na początku tej mszy odbędzie się sprawozdanie proboszcza, w jej trakcie młodzież naszej parafii przyjmie sakrament bierzmowania.

 

  1. Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy wszystkich do udziału w nabożeństwie różańcowym codziennie o godz. 17.20. Osoby, które nie mogą przybyć na modlitwę do świątyni, zapraszamy do odmawiania różańca w domu. Przypominamy także, że w niedziele i środy odmawiamy tajemnice chwalebne, w poniedziałki i soboty – tajemnice radosne, we wtorki i piątki – bolesne, w czwartki – tajemnice światła. Zgodnie z tradycją naszej parafii w poszczególnych daniach tygodnia różaniec prowadzą: Niedziela – Rada Parafialna i Zespół Charytatywny, Poniedziałek – Żywy Różaniec, Wtorek – Dzieci i młodzież, Środa – Wspólnota Słowo Życia, Czwartek – Ministranci, Liturgiczna Grupa Dorosłych, Piątek – Chór, Męski Pluton Różańca, Sobota – Kościół Domowy

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek, pierwsza sobota miesiąca:

wtorek o godz. 17.20 różaniec a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30, różaniec o 17.00

w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta.

w piątek od godz. 9.30 odwiedzę chorych, spowiedź święta od godz. 17.00. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa

w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 1 października święci Aniołowie Stróżowie

– w środę, 4 października – św. Franciszek z Asyżu (1182-1226)

– w czwartek, 5 października – św. Faustyna Kowalska (1905-1938)

– w sobotę, 7 października – Najświętsza Maryja Panna Różańcowa

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

  1. 8 października br. o godz. 14.45 z katedry w Olsztynie wyruszy Procesja Różańcowa za Ojczyznę, która zakończy się o godz. 18.00 Mszą Świętą w kościele NMP Fatimskiej przy ul. Bajkowej.

 

  1. W ubiegłym tygodniu w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. Zbigniewa Polkowskiego. Polećmy go miłosierdziu Bożemu, Wieczny odpoczynek…

 

  1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii. Dziękuję p. Alicji za kwiaty przy krzyżu i porządek wokół kościoła.

Podziel się tym wpisem: