web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXV Niedziela Zwykła 24.09.2023

 

  1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Dzisiaj przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. Dzisiaj odbędzie spotkanie rodziców i kandydatów do pierwszej komunii świętej.
  2. Dzisiaj przypada 24 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. o godz. 18.00 oddamy hołd Wspomożycielce i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa do Mszy wieczornej w poniedziałek.
  3. W środę przypada 27 dzień miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna gietrzwałdzka. Także w tym dniu Wspólnota Słowo Życia zaprasza na Wieczór Chwały z modlitwą wstawienniczą.
  4. W sobotę 30 września o godz. 10.00 Msza św. dla członków Różańca Rodziców i Róż żon modlących się za swoich mężów. Jeśli ktoś z parafian chciałby dołączyć serdecznie zapraszamy.
  5. Przyszła niedziela to pierwsza niedziela miesiąca, 15 min przed każdą Mszą św. katecheza nt. Kościoła, o godz. 8.00 Msza św. w int. Żywego Różańca a po niej spotkanie i zmiana tajemnic. Także w przyszłą niedzielę odbędzie się egzamin kandydatów do bierzmowania, którzy od ubiegłego roku do niego się przygotowywali, a także spotkanie kandydatów, którzy w przyszłym roku chcą przystąpić do sakramentu bierzmowania.
  6. Zapraszamy na kurs Nowe Życie jest on skierowany do wszystkich osób, które pragną odnowić i pogłębić swoją wiarę bez względu na stan, płeć czy wiek. Czas kursu wypełnia modlitwa wspólnotowa i indywidualna oraz szereg niezwykle bogatych w treści konferencji, ale także działania praktyczne, angażujące wszystkich kursantów. Kurs Nowe Życie odbędzie w dniach 20-22.10.2023. Zapisy na stronie sne.olsztyn.pl
  7. Zapraszamy dzieci na zajęcia plastyczne ,,Wiara i sztuka„ Cel spotkań: Rozwijanie pasji i zdolności plastycznych. Zapoznanie dzieci i młodzieży z różnymi dziedzinami sztuk plastycznych, takich jak rysunek, malarstwo, rzeźba, grafika, architektura. Zapoznanie z najważniejszymi technikami plastycznymi. Wprowadzenie dzieci w świat zagadnień plastycznych, pojęć i obrazów związanych z dobrą, bezpieczną dla dzieci sztuką (w tym ze sztuką sakralną). Tworzenie wspólnoty dzieci. Rysowanie i malowanie obrazów do czasopism katolickich takich jak: Rycerzyk Niepokalanej, Mały Gość Niedzielny … Stworzenie małej parafialnej galerii. Zajęcia będą odbywać się w soboty w salce Oratorium przy parafii NMP Wspomożycielki Wiernych przy ulicy Bałtyckiej w Olsztynie w godz. 10.30 – 12.00 . Grupa może wynosić 12 osób w wieku od 9 do 13 lat. Zajęcia poprowadzi wieloletnia nauczycielka p. Anita Raczyńska (nauczyciel plastyki, ikonopisarka). W tą niedzielę można spotkać się z p. Anitą po Mszy Świętej na godz. 12.00 Kontakt tel. 507 137 476
  8. Co roku 28 września w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćko, skrzyżowania, ulice, place miast zamieniają się w miejsce modlitwy. Także nasza parafia włączy się w tę inicjatywę, dlatego w czwartek zapraszam wszystkich chętnych i odważnych do modlitwy koronką do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 na skrzyżowanie ulicy Bałtyckiej z łącznikiem z ul. Wędkarską
  9. W tym tygodniu wspominamy:

– poniedziałek, 25 września – rocznicę poświęcenia kościoła katedralnego we Fromborku

– środa, 27 września – św. Wincentego à Paulo

– czwartek, 28 września – św. Wacława, męczennik

– piątek, 29 września – św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała

– sobota, 30 września – św. Hieronima, doktor Kościoła

  1. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.

Podziel się tym wpisem: