web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXV Niedziela Zwykła / 19. 09. 2021

 

1. Jezus nie przeminął wraz ze swoją epoką. Zmartwychwstały żyje również w naszych czasach. Jego zbawczą moc otrzymujemy w sakramentach, w słowie Bożym, w liturgii. Możemy uczyć się odkrywać to na co dzień. Czasami potrzebujemy trochę czasu i musimy włożyć pewien wysiłek, żeby usłyszeć i poznać Chrystusa. Trzeba czasu i wysiłku, by z osoby towarzyszącej, obserwującej Go stać się Jego uczniem.

 

Dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Módlmy się za tych, którzy są odpowiedzialni za przekaz prawdy i faktów.

 

Dzisiaj o godz. 18.00 Mszę Świętą w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w lipcu, w sierpniu i we wrześniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

2. Trwamy w nowennie do Patronki naszej parafii, NMP Wspomożycielki Wiernych, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach, każdego dnia do 23 września o godz. 17.30.

 

3. We wtorek przypada w naszej parafii dzień adoracji. Każda parafia archidiecezji ma wyznaczony dzień w roku. Rozpoczniemy adorację po Mszy św. o godz. 9.00 potrwa do 17.30. Można się zapisywać na wyłożone listy.

 

4. W piątek przypada 24 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja. Po Mszy św. rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończy się w sobotę o godz. 18.00 także Mszą św. Są wyłożone listy, na które można wpisywać swoje nazwiska na poszczególne godziny adoracji, można się też zapisać przez Internet wchodząc na stronę parafii: www.likusy.salezjanie.waw.pl.

 

Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do trwania wraz z Maryją przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie. Wprowadzamy pewne zmiany w adoracji, zawsze od 21 będzie adoracja animowana. Od północy w każdą trzecią godzinę adoracji będziemy odmawiać wspólnie różaniec, a o godz. 3.00 i 15.00 także koronkę do Miłosierdzia Bożego. O północy zaczniemy częścią radosną i dalej po kolei.

 

5. Komitet Organizacyjny Marszu dla Życia i Rodziny w Olsztynie już po raz dziesiąty organizuje Marsz dla Życia i Rodziny, w tym roku w innej formule niż zazwyczaj. W niedzielę 26 września br o godz. 11.00 w katedrze będzie celebrowana Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Janusza Ostrowskiego w intencji życia nienarodzonych i rodziców dzieci poczętych. Zamiast przemarszu będzie możliwość uderzenia w dzwon „Głos nienarodzonych”. Szczegóły na plakacie.

 

6. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas III-cich, pragnące przystąpić w tym roku do I Komunii św. oraz młodzież z klas ósmych pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii.

 

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej

 

8. Składam serdeczne Bóg zapłać Panu Wacławowi Rudzkiemu za piętnastoletnią posługę przy naszym kościele parafialnym. Niech Pan Bóg wynagrodzi mu każdy trud poniesiony, aby wokół naszego kościoła było ładnie. Prosimy Wspomożycielkę Wiernych, aby wypraszała Mu zdrowie i potrzebne łaski. Jednocześnie zwracam się z apelem, aby znalazł się mężczyzna, który przejąłby obowiązki pana Wacława.

 

Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.


Podziel się tym wpisem: