web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXV Niedziela Zwykła / 18. 09. 2022

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Dzisiaj przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski a także Warszawskiej Inspektorii Salezjańskiej. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana.
2. Trwamy w nowennie do Patronki naszej parafii, NMP Wspomożycielki Wiernych, zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach, każdego dnia do 23 września o godz. 17.30.
3. W środę przypada w naszej parafii dzień adoracji. Każda parafia archidiecezji ma wyznaczony dzień w roku. Rozpoczniemy adorację po Mszy św. o godz. 9.00 potrwa do 17.30. Można się zapisywać na wyłożone listy.
4. W sobotę przypada 24 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja. Po Mszy św. oddamy hołd Wspomożycielce i rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu, która potrwa ze względu na niedzielę do 21.00.
5. W sobotę 24 września wznawiamy spotkania formacyjne dla małżeństw i rodzin. Rozszerzamy propozycję zapraszając małżeństwa z dziećmi, dla nich równolegle będą odbywać się zajęcia. I spotkanie dotyczyć będzie potrzeby pracy nad swoim życiem duchowym. Program: 10.00 – Msza św., 11.00 – spotkanie w Oratorium. Zapraszamy.
6. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas III-cich, pragnące przystąpić w tym roku do I Komunii św. oraz młodzież z klas ósmych pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii. Spotkanie kandydatów do pierwszej komunii odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 12.00.
7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.
8. Dzisiaj swoją posługę w naszej parafii kończy pan Adam – organista. Dziękujemy mu za 6 lat animacji muzycznej podczas liturgii w naszej wspólnocie parafialnej. Życzymy, aby podjęte wraz
z żoną przedsięwzięcia przyniosły oczekiwane owoce. Niech Pan Bóg Mu błogosławi, a Maryja, Wspomożycielka ma Jego i Jego rodzinę w swej opiece.
9. W tym tygodniu patronują nam:
– wtorek, 20 września – Świeci Andrzej Kim Taegon (1821-1846), prezbiter oraz Paweł Chong Hasang (1795-1839) i towarzysze, męczennicy koreańscy z XIX wieku;
– środa, 21 września – Święty Mateusz Apostoł i Ewangelista, nawrócony celnik z Kafarnaum, uczeń Jezusa i autor jednej z Ewangelii;
– piątek, 23 września – Święty Pio z Pietrelciny (1887-1968), włoski kapucyn, stygmatyk, rozkochany w Eucharystii.
10. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.

Podziel się tym wpisem: