web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXIX Niedziela Zwykła 22. 10. 2023

 1. Dziś dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku liturgicznym. We wspólnocie Kościoła obchodzona jest jako Niedziela Misyjna, która rozpoczyna tydzień misyjny. Dzisiaj w kościołach odbywa się liczenie wiernych.

 1. We wtorek będziemy przeżywać miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych po Mszy św. oddamy hołd NMP Wspomożycielce Wiernych i  rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, która zakończy się w środę Mszą św. wieczorną. Zapraszam, aby chętni zapisywali się na poszczególne godziny adoracji na wyłożonej liście.

 1. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszamy codziennie o godz. 17.20 na to nabożeństwo.

 1. W środę odbędzie się Wieczór Chwały. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 18.00 później będziemy trwać przed Chrystusem Eucharystycznym, uwielbiając Go i prosząc o łaskę uzdrowienia i uwolnienia. Serdecznie zapraszamy do udziału.

 1. W piątek, w ramach nabożeństwa różańcowego odprawimy nowennę do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

 2. W sobotę w liturgii czcimy Świętych Apostołów Szymona i Judę Tadeusza. W tym dniu swoje imieniny obchodzi ks. Tadeusz Jarecki, przełożony, Inspektorii Warszawskiej Salezjanów, niech Pan Jezus za przyczyną św. Tadeusza obdarza go potrzebnymi łaskami. W sobotę o godz. 10.00 odbędzie się Msza św. dla członków Różańca Rodziców i Róż żon modlących się za mężów.

 3. Kolejny raz w naszej parafii będziemy przeżywać 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania życia Jezusowi przez Maryję – rozpoczną się one 4 listopada zachęcam do ich podjęcia. Na stoliku leżą karty zgłoszeniowe, takie karty będzie można pobrać także z stron internetowych parafii. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w parafii przedstawiciela fundacji Tota Tua, który będzie zachęcał do udziału w rekolekcjach, będzie też rozprowadzał nowe podręczniki do ich przeprowadzenia. Po Mszy św. o godz. 12.00 poprowadzi krótką modlitwę różańcową z dziećmi.

 4. Zbieramy do końca października wypominki za zmarłych. Wypełnione kartki można składać w  zakrystii lub w kancelarii, imiona zmarłych można przesłać też na adres elektroniczny parafii: olsztyn.nmpwspomozycielki@archwarmia.pl

 5. Duszpasterstwo Przedsiębiorców i Pracodawców TALENT zaprasza na konferencję „Wiara w biznesie – przeszkoda czy pomoc?”, która odbędzie się w piątek 27 października w Centrum Świętego Jakuba w Olsztynie. Prelegenci podejmą tematy takie jak: „Zdrowie przedsiębiorcy” czy „Wiara jako element strategii biznesowej”. Wstęp wolny. Szczegółowe informacje na plakacie. 

 6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 7. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wielu łask Bożych i opieki Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: