web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXIX  Niedziela Zwykła 16.10. 2022

 1. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Także dzisiaj przeżywamy kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin. Dziękujemy za każdy gest życzliwości i wsparcie tej inicjatywy. Również dzisiaj odbędzie się procesja różańcowa w intencji dzieci i młodzieży. Rozpocznie się ona Mszą św. o godz. 11.00 w katedrze, po niej nastąpi przemarsz do kościoła Matki Bożej Fatimskiej. Nasza parafia włączy się w inicjatywę przez adorację i odmówienie czterech części różańca. Zapraszamy do wspólnej modlitwy od godz. 16.00.

 

 1. Dzisiejsza wieczorna Msza Święta o godz. 18.00 zostanie odprawiona w intencji małżeństw. Zapraszamy małżeństwa do wspólnej modlitwy, a szczególnie te, które w październiku obchodzą kolejną rocznicę ślubu. Po Mszy św. spotkanie Wspólnoty trudnych małżeństw Sychar.

 

 1. 3. We wtorek przypada wspomnienie św. Łukasza Ewangelisty. W tym dniu swoje imieniny obchodzi siostra Łukasza, składamy jej najserdeczniejsze życzenia. Niech Pan Bóg jej błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami a Maryja, Wspomożycielka Wiernych otoczy swoją matczyną opieką.

 

 1. W sobotę 22 października wspominamy w Kościele św. Jana Pawła II oraz 74. rocznicę śmierci sługi Bożego kard. Augusta Hlonda, salezjanina. W latach 1926-1948 był Prymasem Polski.

 

 1. Nabożeństwo październikowe w naszej świątyni odprawiane jest codziennie o godz. 17.20. W ramach nabożeństwa odprawiana jest nowenna do Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. Przypominamy, że w każdy piątek w godz. 18.45-21.00 trwa w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu w milczeniu, rozpoczyna się nabożeństwem do miłosierdzia Bożego a kończy nieszporami.

 

 1. Kolejny raz w naszej parafii będziemy przeżywać 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do oddania życia Jezusowi przez Maryję. W przyszłą niedzielę usłyszymy świadectwo państwa Orlankowiczów o działaniu Maryi w ich życiu i zachętę do udziału w rekolekcjach. Po Mszy św. można będzie zabrać kartę zgłoszeniową na te rekolekcje. W czasie rekolekcji będziemy korzystać z podręczników przygotowanych przez Fundację Tota Tua.

 

 1. Zbliża się miesiąc listopad poświęcony modlitwie za zmarłych, których kościół poleca w wypominkach. Kartki na wypominki leżą na stoliku za ławkami. Można je składać wypełnione w zakrystii lub w kancelarii. imiona zmarłych można przesłać też na adres e-mailowy parafii.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypominamy, że w naszym kościele znajduje się półka wymiany książek. Znajduje ona się przy wejściu na chór. Zachęcam do wymiany książek już przeczytanych na nieprzeczytane. Nie jest to półka do pozbywania się rzeczy niepotrzebnych, proszę, aby wziąć to pod uwagę.

 

 1. 10. W dniach 21-23 października w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie XXIII Triduum Różańcowe, szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

 

 1. Wszystkim tym którzy w najbliższym czasie obchodzić będą swoje imieniny, urodziny bądź jubileusze życzę wielu łask Bożych i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

 1. W ostatnim tygodniu do Pana odszedł Jan Puźniewski. Polecajmy go miłosierdziu Bożemu. Wiecznym odpoczynek ……

 


Podziel się tym wpisem: