web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXIV Niedziela Zwykła / 12. 09. 2021

 

1.W dniu dzisiejszym przypada XXIV niedziela zwykła w ciągu roku. Rozpoczynam dzisiaj w naszej Ojczyźnie XI Tydzień Wychowania, w którym jesteśmy wezwani, aby na dzieło wychowania spojrzeć w świetle osoby św. Józefa i Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Podejmijmy zamyślenie nad tajemnicą „Blasku ojcostwa”. Inspiracją dla nas niech będzie List apostolski papieża Franciszka „Patris corde” napisany z okazji 150 rocznicy ogłoszenia św. Józefa Patronem Kościoła Powszechnego oraz nauczanie wielkiego Prymasa Tysiąclecia.

 

2.Przypominamy, że przez wrzesień i październik są odprawiane Msze św. o godz. 9.00.

 

3.W wtorek, 14-go września obchodzić będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Uczcimy w szczególny sposób Krzyż Chrystusa, który ze znaku hańby i poniżenia dzięki Chrystusowej męce i śmierci stał się znakiem naszego zbawienia.

 

4. W środę przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej. W tym dniu rozpoczynamy comiesięczną nowennę do patronki naszej parafii NMP Wspomożycielki Wiernych. Przez 9 dni w czasie nabożeństwa o godz. 17.30 będziemy prosić Maryję o wstawiennictwo za nami i naszą parafią. Nie bójmy się prosić Maryję w naszych potrzebach i dziękować Jej za łaski otrzymane a możemy to robić składając swoje prośby i podziękowania do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną na adres: olsztyn.nmpwspomozycielki@archwarmia.pl

 

5. Po przerwie wakacyjnej wznowiliśmy Msze św. dla dzieci. Proszę rodziców, aby dopilnowali tego, żeby dzieci przychodziły do kościoła w niedzielę na swoją Mszę świętą.

 

6. W sobotę 18 września przypada święto patrona dzieci i młodzieży – św. Stanisława Kostki. Jest to także święto patronalne Inspektorii Warszawskiej Salezjanów bo właśnie św. Stanisław Kostka jest jej patronem.

 

7. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas III-cich, pragnące przystąpić w tym roku do I Komunii św. oraz młodzież z klas ósmych pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii.

 

8. W przyszłą trzecią niedzielę zapraszamy o godz. 18 na Mszę Świętą w intencji rodzin, ze szczególnym błogosławieństwem małżeństw. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w lipcu, w sierpniu i we wrześniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu.

 

9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: