web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXIII Niedziela Zwykła 10. 09. 2023

 

1. W dniu dzisiejszym przypada XXIII niedziela zwykła w ciągu roku. W Gietrzwałdzie odbywają się uroczystości odpustowe. Dziś rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszych modlitwach prośmy Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła.

 

2. Informuję, że siostra Łukasza została mianowana przełożoną wspólnoty Sióstr Benedyktynek Misjonarek w Olsztynie, gratulujemy i zapewniamy o naszej pamięci modlitewnej.

 

3. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas III-cich, pragnące przystąpić w tym roku do I Komunii św. oraz młodzież z klas ósmych pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Spotkanie dla rodziców i dzieci odbędzie się w niedzielę, 24 września po Mszy św. o godz. 13.00.

 

4. W przyszłą niedzielę zostanie oficjalnie otwarte ognisko Wspólnoty Trudnych Małżeństw Sychar. Podczas każdej Mszy świętej będzie można wysłuchać kazania duszpasterza Wspólnoty Sychar ks. Pawła. Po Mszy św. o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty w oratorium.

 

5. Przyszła niedziela to trzecia niedziela miesiąca na Mszy św. o godz. 10.30 będziemy się modlić w intencji małżeństw. Na tę Mszę zapraszamy szczególnie małżeństwa, które w lipcu, w sierpniu i we wrześniu obchodzą kolejną rocznicę ślubu, dla nich będzie okazja do odnowienia przyrzeczeń małżeńskich.

 

6. W poniedziałek 11 września Mszą Świętą o 18.00 w Parafii Św. Maksymiliana w Olsztynie rozpoczyna się Jerycho Różańcowe. Nieustanna modlitwa będzie trwała przez siedem dni i nocy. Na dyżury modlitewne można zgłaszać się w Parafii Św. Maksymiliana osobiście lub telefonicznie. Kontakt na stronie olsztyn.franciszkanie.pl

 

7. W tym tygodniu przypadają święta i wspomnienia:

 w środę, 13 września, wspomnienie św. Jan Chryzostoma biskupa i doktora Kościoła

 w czwartek, 14 września, święto Podwyższenia Krzyża Świętego

 w piątek, 15 września, wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej, w tym dniu rozpoczniemy o godz. 17.45 nowennę do NMP Wspomożycielki Wiernych, zachęcam do składania próśb i podziękowań

 w sobotę, 16 września, wspomnienie świętych Korneliusza i Cypriana, męczenników

 

8. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: