web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXIII Niedziela Zwykła / 05. 09. 2021

1. Dzisiaj w Gietrzwałdzie odbywają się uroczystości odpustowe. Niech Maryja wyprasza potrzebne łaski dla naszej archidiecezji i dla całej Polski.
Arcybiskup Stanisław Gądecki zaapelował, aby niedziela 5 września, w każdym kościele i kaplicy w Polsce była przeżywana jako dzień Solidarności z Afgańczykami, po Mszach Świętych będą zbierane ofiary na ich rzecz. Zebrane fundusze zostaną przeznaczone na długofalowe wsparcie działań Caritas na rzecz migrantów i uchodźców.
2. Naszej świątyni parafialnej został ofiarowany obraz św. Józef, który na stałe będzie umieszczony w naszym kościele. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawczyni. Moim pragnieniem jest, aby wszystkie obrazy w naszym kościele były malowane. Bo nie przystoi, aby świątynia była ozdobiona obrazami z papieru. Już znalazła się kolejna ofiarodawczyni tym razem zostanie namalowany obraz św. Jana Pawła II, pozostał Jezus Miłosierny i św. Jana Bosko.
3. We wtorek o godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i Msza Święta w ich intencji.
4. W środę, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Duchowość naszego narodu jest przeniknięta duchowością maryjną, która zawsze ukierunkowuje nas na Boga. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
5. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pragniemy także rozpocząć przygotowanie dzieci do I komunii św. a młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas III-cich, pragnące przystąpić w tym roku do I komunii św. oraz młodzież z klas ósmych pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania.
Jednocześnie przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii.
6. Wznawiamy adorację Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00, rozpoczyna ją nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. Adorację będziemy kończyć wspólnym odmówieniem Nieszporów o godz. 20.40.
7. W przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy przede wszystkim młodzież. Dla kandydatów do bierzmowania, którzy w tym roku przygotowywali się do jego przyjęcia obecność na Mszy św. i spotkaniu obowiązkowa.
8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Do nabycie jest tak książka o słudze Bożym ks. kard. Stefanie Wyszyńskim.
9. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.

Podziel się tym wpisem: