web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXIII Niedziela Zwykła / 04. 09. 2022

 

1. Dziś dwudziesta trzecia niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa naszej bliskości z Bogiem.

 

2. We wtorek o godz. 17.30 różaniec za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach i Msza Święta w ich intencji.

 

3. Środa w tym tygodniu jest pierwszą środę miesiąca dlatego o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa.

 

4. W czwartek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.

 

5. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pragniemy także rozpocząć przygotowanie dzieci do I komunii św. a młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas III-cich, pragnące przystąpić w tym roku do I komunii św. oraz młodzież z klas ósmych pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii.

 

6. Wznawiamy adorację Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00, rozpoczyna ją nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. Adorację będziemy kończyć wspólnym odmówieniem Nieszporów o godz. 20.40.

 

7. W przyszłą niedzielę odbędą się Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Program tych uroczystości zamieszczony jest w naszej parafialnej gazetce. Jak co roku z kościoła św. Wawrzyńca wyrusza o godz. 5.45 piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu.

 

8. Wznawiamy Mszę św. dla młodzieży, w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież i wszystkich, którzy mają młodego ducha.

 

9. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: chór parafialny, Liturgiczna Grupa Dorosłych, parafialny zespół charytatywny, Koła Żywego Różańca, Pluton Męski Różańca, Wspólnota modlitewna Słowo Życia, Wspólnota św. Józefa Moc milczenia, Nieustający Różaniec, Różaniec Rodziców za dzieci, Kręgi Domowego Kościoła.

 

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.

 

11. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do siebie śp. Teresę Firlewicz. Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek …


Podziel się tym wpisem: