web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXII Niedziela Zwykła / 29. 08. 2021

 

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Wzrost wiary i wrażliwość na Boga nie dokonuje się okazjonalnie, ale przez systematyczne słuchanie i rozważanie słowa Bożego na katechezie i podczas niedzielnej Eucharystii, która jest osobistym spotkaniem z Panem.

2. W poniedziałek po Mszy św. odbędzie się spotkanie Rady Parafialnej. Do członków Rady można przekazywać swoje opinie i sugestie dotyczące funkcjonowania naszej Parafii.

3. W pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa, zaproszenie w sposób szczególny kierowane jest do mężczyzn naszej parafii.

4. Od środy, 1 września, rozpoczynamy ad experimentum Msze św. o godz. 9.00, były głosy, aby wprowadzić Mszę św. rano, na próbę, przez wrzesień i październik te Mszę będą odprawiane.

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 18.00 Msza św. w intencji powołań inaugurująca nowy rok pracy ministranckiej. Ministrantów i ich rodziców oraz członków Liturgicznej Grupy Dorosłych zapraszamy do wspólnej modlitwy, a po Mszy na spotkanie. Także w czwartek, o godz. 23.00 odprawimy Godzinę Świętą.

6. Piątek tego tygodnia jest też pierwszym piątkiem miesiąca. Odwiedziny chorych od godziny 9.00. Wieczorem spowiedź pierwszopiątkowa od godz. 17.15. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo pierwszopiątkowe i adoracja wynagradzająca Najświętszego Sakramentu.
W piątek rozpocznie się nowenna przed beatyfikacją Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej FSK, będzie ona odprawiana po Mszy św. wieczornej.

7. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 17.00. Zachęcamy do licznego udziału to wielki dar z Nieba, który warto dobrze wykorzystać.

8. W następną niedzielę Msza św. o godz. 8.00 w int. Róż Żywego Różańca a po Mszy św. zmiana tajemnic.
W przyszłą niedzielę odbędą się Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Program tych uroczystości umieszczony jest w gablocie i na stronach internetowych parafii. Jak co roku z kościoła św. Wawrzyńca wyrusza o godz. 6.00 piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu.

9. Od następnej niedzieli po przerwie wakacyjnej wznawiamy Mszę św. z udziałem dzieci o godz. 12.00. Za tydzień na tej Mszy św. poświęcimy plecaki i przybory szkolne na nowy rozpoczynający się rok. Zapraszamy bardzo serdecznie wszystkie dzieci z naszej parafii. Rodziców prosimy, aby umożliwili im przybycie.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: