web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXII Niedziela Zwykła 03.09.2023

1. Dziś dwudziesta druga niedziela w ciągu roku kościelnego. Sprawując tajemnicę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa, uwielbiliśmy Boga i zaczerpnęliśmy ze źródła Bożej łaski. Niech te dary umacniają nas na drogach codziennego życia i dawania świadectwa o bliskości Boga.
2. Informuję, że decyzją przełożonego wspólnoty zakonnej w Olsztynie, potwierdzoną przez przełożonego wyższego ks. Jacek Trykoszko przechodzi do pracy w parafii św. Wawrzyńca w Gutkowie. W związku z tym nie będą wznowione Msze św. o godz. 9.00 w dni powszednie.
3. W tym tygodniu przypada pierwszy wtorek, pierwsza środa, pierwszy czwartek miesiąca:
– we wtorek o g. 17.30 różaniec a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w wypominkach
– w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30
– w czwartek o g. 23.00 Godzina Święta.
4. W piątek, 8 września, przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. W naszej tradycji to święto jest nazywane świętem Matki Bożej Siewnej, bo tego właśnie dnia prosimy o błogosławieństwo Boże dla przyszłych plonów, żeby nasza ziemia przyniosła chleb.
5. Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pragniemy także rozpocząć przygotowanie dzieci do I komunii św. a młodzież do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Bardzo proszę rodziców, aby zgłaszali swoje dzieci z klas III-cich, pragnące przystąpić w tym roku do I komunii św. oraz młodzież z klas ósmych pragnącą przyjąć sakrament bierzmowania. Jednocześnie przypominamy, że sakramenty święte przyjmujemy w swojej parafii.
6. Wznawiamy adorację Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie w każdy piątek po Mszy św. wieczornej do godz. 21.00, rozpoczyna ją nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. W czasie adoracji możliwość spowiedzi. Adorację kończymy wspólnym odmówieniem Nieszporów.
7. W przyszłą niedzielę odbędą się Uroczystości odpustowe w Gietrzwałdzie. Program tych uroczystości zamieszczony jest w naszej parafialnej gazetce. Jak co roku z kościoła św. Wawrzyńca wyrusza o godz. 5.45 piesza pielgrzymka do Gietrzwałdu.
8. Wznawiamy Mszę św. dla młodzieży, w każdą drugą niedzielę miesiąca o godz. 18.00. Zapraszamy młodzież. Po Mszy spotkanie na kandydatów do bierzmowania z ubiegłego roku.
9. Zapraszamy do włączenia się w działalność naszych parafialnych wspólnot, w których można pogłębiać swoją formację duchową i służyć innym. W naszej parafii działają: chór parafialny, Liturgiczna Grupa Dorosłych, parafialny zespół charytatywny, Koła Żywego Różańca, Pluton Męski Różańca, Wspólnota modlitewna Słowo Życia, grupa młodzieżowa tej Wspólnoty, Grupa św. Józefa Moc milczenia, Nieustający Różaniec, Różaniec Rodziców za dzieci, Kręgi Domowego Kościoła, Wspólnota trudnych małżeństw Sychar.
10. Wnuk naszych parafian, państwa Heleny i Bolesława Jabłońskich, musi przejść operację, która bardzo dużo kosztuje. Możemy wesprzeć rodzinę poprzez wpłatę na konto, na stoliku są ulotki, informację o sposobie pomocy zamieszczone są na stronach naszej parafii. W kościele będą zbierane ofiary na wszystkich Mszach 24 września.
11. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.

Podziel się tym wpisem: