web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXI Niedziela Zwykła / 22. 08. 2021

 

1. Nietrudno odnieść wrażenie, że ilość informacji jest tak duża, że trzeba stosować różne filtry, by odróżnić prawdę od fałszu i odnaleźć się w tym gąszczu. A mowa Pana Jezusa jest prosta, nie ma w niej obcych słów ani skomplikowanych zdań. Jezus jest prawdą i życiem. Jego prawda jest życiem. Zostaliśmy zaproszeni na ucztę, na której On daje nam chleb żywy – swoje ciało – abyśmy mieli życie, żyli na wieki. Tę prawdę uczmy się nieustannie odkrywać.

2. We wtorek przypada 24 dzień miesiąca – miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18 00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja. Po Mszy św. rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończy się we wtorek o godz. 18 00 także Mszą św. Są wyłożone listy, na które można wpisywać swoje nazwiska na poszczególne godziny adoracji, można się też zapisać przez Internet wchodząc na stronę parafii: https://likusy.salezjanie.waw.pl. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do trwania wraz z Maryją przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

3. W środę Wspólnota modlitewna Słowo Życia zapraszamy na Wieczór Chwały, wspólne uwielbienie Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie połączone z modlitwą o uzdrowienie oraz indywidualnym błogosławieństwem.

W czasie Wieczoru Chwały rozpocznie się kolejna edycja nowenny za małżeństwa i rodziny.

4. W czwartek 26 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

5. W piątek przypada 27 dzień miesiąca. Zainteresowanym przypominamy o Nieustającym Różańcu. O godz. 17 30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

6. Zapraszamy do częstego korzystania z sakramentu spowiedzi. W naszej parafii w dni powszednie spowiedź odbywa się przed Mszą św. od godz. 17.30 do 17.55. W niedziele przed Mszą św. i w jej trakcie. Spowiedź winna być poprzedzona rachunkiem sumienia.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nabycia nowy numer „Gościa niedzielnego”

8. W tym tygodniu patronują nam:

– we wtorek 24 sierpnia – św. Bartłomiej (†ok. 70), apostoł;

– w piątek 27 sierpnia – św. Monika (ok. 332-387), matka św. Augustyna, wzór matki modlącej się o nawrócenie syna;

– w sobotę 28 sierpnia – św. Augustyn (354-430), biskup i doktor Kościoła.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia polecając ich i ich sprawy naszej Patronce, NMP Wspomożycielce Wiernych.


Podziel się tym wpisem: