web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XXI Niedziela Zwykła 21.08. 2022

1. Dziś dwudziesta pierwsza niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się we wspólnocie Kościoła, abyśmy wśród zmienności świata tam wznieśli nasze serca, gdzie są prawdziwe radości (kolekta mszalna). Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

2. Dzieci w wieku od 6 do 11 lat zapraszamy na warsztaty odbywające się pod hasłem „Bliżej siebie” warsztaty odbędą się w dniach od 22 do 26 sierpnia w godzinach od 10 do 14.00. Numer pod którym można zgłaszać dzieci na warsztaty znajduję się na plakacie wywieszonym w gablocie.

3. Jutro, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

4. We wtorek, 23 sierpnia, decyzją Parlamentu Europejskiego z 2008 roku obchodzony jest Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. W Polsce obchodzony od 2011 roku. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich ofiarach totalitarnych rządów, prosząc, aby miłosierny Bóg obdarzył ich łaską życia bez końca.

5. W środę, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Także w tym dni przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 18.00 Msza św. w intencji Ojczyzny, Ojca św. i Radia Maryja. Po Mszy św. rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończy się w czwartek o godz. 18.00 także Mszą św. O godz. 21.00 adoracja będzie animowana przez rozważania i śpiew. Są wyłożone listy, na które można wpisywać swoje nazwiska na poszczególne godziny adoracji. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do trwania wraz z Maryją przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

6. W piątek 26 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

7. W sobotę przypada 27 dzień miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej.

8. Ks. Abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński oraz ks. Wojciech Sokołowski kustosz Sanktuarium w Stoczku Klasztornym zapraszają na Archidiecezjalne Uroczystości Dziękczynne za beatyfikację bł. Stefana Wyszyńskiego, które odbędą się w Sanktuarium Matki Bożej Królowej Pokoju w Stoczku Klasztornym w dniu 28 sierpnia (niedziela).Głównym punktem tego dziękczynienia będzie Msza św. o godz. 11.00, której będzie przewodniczyć ks. kard. Kazimierz Nycz. Szczegółowy program jest na naszej stronie oraz na tablicy ogłoszeń. Gorąco zachęcamy wiernych naszej parafii do udziału w tym wydarzeniu.

9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: