web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XX Niedziela Zwykła 20.08. 2023

 

 1. Dziś dwudziesta niedziela zwykła w roku kościelnym. Niech wśród naszych codziennych obowiązków tego tygodnia nie zabraknie troski o bliskość Pana i wartości nieprzemijające.

 

 1. 21 sierpnia 2023 r. (poniedziałek) w klasztorze Sióstr Karmelitanek w Spręcowie będzie gościł duży relikwiarz z Lisieux św. Teresy od Dzieciątka Jezus.Planowana jest Msza św. o godz. 18.00, a następnie czuwanie modlitewne przy relikwiach do 21.00. Można przywieźć ze sobą intencje modlitewne i złożyć przy relikwiach św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 

 1. We wtorek, 22 sierpnia, w liturgii przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej. Maryję możemy nazywać Królową, ponieważ jest Matką Jezusa Chrystusa.

 

 1. W czwartek, 24 sierpnia, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Bartłomieja, Apostoła. Także w tym dni przeżywać będziemy miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. oddamy hołd naszej Patronce i rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu, a zakończy się w czwartek o godz. 18.00 także Mszą św. Jest wyłożona lista, na którą można wpisywać swoje nazwiska na poszczególne godziny adoracji. Bardzo serdecznie zapraszamy wszystkich do trwania wraz z Maryją przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie.

 

 1. W piątek 25 sierpnia 2023 r w Gietrzwałdzie odbędzie się czwarte modlitewne czuwanie, podczas którego będzie rozważana czwarta boleść Matki Bożej Bolesnej „Spotkanie Pana Jezusa na Drodze Krzyżowej”. Czuwanie zostanie ofiarowane jako ekspiacja za grzechy zniewolenia przez alkohol, narkotyki i wszystkie inne zniewolenia oraz w intencji o uwolnienie od wszelkich zniewoleń. Szczegóły na plakacie.

 

 1. W sobotę 26 sierpnia będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszej Marii Panny Częstochowskiej zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

 

 1. W niedzielę przypada 27 dzień miesiąca o godz. 17.30 zostanie odprawiona nowenna do Matki Bożej Gietrzwałdzkiej. Zainteresowanym osobom przypominamy o nieustającym różańcu.

 

 1. Od wrześni zapraszamy panie do podjęcia formacji skierowanej do nich. Formacja będzie się odbywać w ramach Akademia Rozwoju Talentów, działającej przy Fundacji SMS z NIEBA (ks. Rafał Jarosiewicz). Formacja odbywa się przez cykl 9 comiesięcznych spotkań oraz pracy własnej z podręcznikiem w czasie między spotkaniami. Każde spotkanie trwa ok. 2 godziny. Konferencja wstępna pt. Kobieta (nie) doskonała odbędzie się 27 sierpnia o godz. 15.30 w naszym Oratorium. Prowadzące Magdalena Halak i Agnieszka Macyra.

 

 1. Księża Marianie posługujący W Stoczku Klasztornym serdecznie zapraszają na Główne Uroczystości Odpustowe ku czci Matki Bożej Królowej Pokoju w dniu 27 sierpnia 2023 roku. Tegoroczne Uroczystości będą przeżywane w 40. rocznicę Koronacji Obrazu Matki Bożej. Uroczysta Suma Odpustowa zostanie odprawiona o godz. 11.00.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

 1. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy błogosławieństwa Bożego oraz opieki Wspomożycielki Wiernych, Patronki naszej parafii.

Podziel się tym wpisem: