web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XX Niedziela Zwykła 14. 08. 2022

 

1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dwudziesta niedziela zwykła w ciągu roku. Zwracamy się w modlitwie do Boga, abyśmy miłując Go we wszystkim i ponad wszystko, otrzymali obiecane dziedzictwo, które przewyższa wszelkie pragnienia (kolekta mszalna). Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

2. Z przykrością informujemy o śmierci księdza Grzegorza Radziszewskiego SDB, który zginął w wypadku polskiego autobusu w Chorwacji. Ksiądz Grzegorz posługiwał w naszej parafii. Msze św. w intencji ks. Grzegorza będą odprawione w niedzielę, 14 sierpnia o godz. 8.00 i w środę 17 sierpnia o godz. 18.00.

3. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę święta Matki Bożej Zielnej. Maryja jest najpiękniejszym kwiatem ludzkości. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. Tego dnia przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą.

4. Także jutro rozpoczyna się nowenna do Patronki naszej parafii, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Będzie ona odprawiana o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Zachęcamy do składania świadectw łask otrzymanych dzięki modlitwie w czasie nowenny.

5. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Trykoszko składamy mu najlepsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi Jego pracy kapłańskiej, udzielając potrzebnych łask a Maryja Wspomożycielka otoczy swą matczyną opieką. Msza św. w int. ks. Jacka zostanie 4 września o godz. 8.00.

6. Dzieci w wieku od 6 do 11 lat zapraszamy na warsztaty odbywające się pod hasłem „Bliżej siebie” warsztaty odbędą się w dniach od 22 do 26 sierpnia w godzinach od 10 do 14.00. Numer pod którym można zgłaszać dzieci na warsztaty znajduję się na plakacie wywieszonym w gablocie.

7. W przyszłą niedzielę odbędzie Procesja Różańcowa za Polskę, szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

9. W tym tygodniu patronują nam:

– w środę 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin

– w sobotę 20 sierpnia – św. Bernard (1090-1153), opat i doktor Kościoła

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wszelkiej pomyślności i opieki Patronki naszej parafii, a gościom odpoczywającym na terenie naszej parafii wielu radosnych chwil w kręgu rodziny oraz pięknej słonecznej pogody.


Podziel się tym wpisem: