web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XVIII Niedziela Zwykła 31. 07. 2022

1. Dziś ostatnia niedziela lipca, w kalendarzu liturgicznym osiemnasta niedziela w ciągu roku. Liturgia dzisiaj wzywa do troski nie tylko o dobra doczesne, ale przede wszystkim o dobra wieczne. Niech moc Pana płynąca z Eucharystii uzdalnia nas do troski o nasze zbawienie.

2. Jutro rozpoczynamy miesiąc sierpień, w którym Kościół propaguje szerzenie idei trzeźwości, jako wypełnienia Ślubów Jasnogórskich Narodu. Gorąco zachęcam do dobrowolnej abstynencji w tych dniach, jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i wyproszenia łaski wyzwolenia z tego nałogu osób uzależnionych, zwłaszcza z terenu naszej parafii. Módlmy się także w tych dniach za pielgrzymów zmierzających do Częstochowy, by ich trud przyczynił się dla ich dobra i całego Kościoła w Polsce. Istnieje możliwość przesyłania intencji, które będą omodlone podczas 39. Warmińskiej Pielgrzymki Pieszej na Jasną Górę w dniach od 31.07-12.08.2022. Intencję należy przesłać na adres: intencje@pielgrzymkawarminska.pl.

3. We wtorek, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. W tym dniu różaniec o 17.30 i wieczorna Msza Święta w intencji wszystkich naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca:

– w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30

– w czwartek na Msza św. o godz. 18.00 będziemy modlić się w int. powołań, o godz. 23.00 Godzina Święta.

– w piątek od godz. 17.15 możliwość spowiedzi dla odprawiających pierwsze piątki miesiąca. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

– w sobotę nabożeństwo pierwszosobotnie o godz. 17.00, o 18.00 Msza św. w int. wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

5. W tym tygodniu patronują nam:

– poniedziałek, 1 sierpnia – Święty Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, założyciel zgromadzenia zakonnego redemptorystów

– czwartek, 4 sierpnia – Święty Jan Maria Vianney (1786-1859), patron proboszczów

– w sobotę, 6 sierpnia, będziemy obchodzili święto Przemienienia Pańskiego. To wydarzenie zanotowane na kartach Ewangelii było zapowiedzią naszej przyszłości – życia wiecznego

6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i wypożyczania książek z półki znajdującej się w przedsionku.

7. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Patronki naszej parafii. Odpoczywającym na terenie naszej parafii życzymy miłego wypoczynku


Podziel się tym wpisem: