web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XVIII Niedziela Zwykła / 01. 08. 2021

 

1. Bardzo serdecznie witam w tym wakacyjnym miesiącu wszystkich parafian oraz gości przybyłych do naszej parafii i życzę prawdziwego i miłego wypoczynku.

2. Rozpoczynamy dzisiaj miesiąc, w którym kościół propaguje szerzenie idei trzeźwości, jako wypełnienia Ślubów Jasnogórskich Narodu. Gorąco zachęcam do dobrowolnej abstynencji w tych dniach, jako zadośćuczynienie za grzechy pijaństwa i wyproszenia łaski wyzwolenia z tego nałogu osób uzależnionych, zwłaszcza z terenu naszej parafii. Módlmy się także w tych dniach za pielgrzymów zmierzających do Częstochowy, by ich trud przyczynił się dla ich dobra i całego Kościoła w Polsce.

3. Jutro, 2 sierpnia, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli, związany ze św. Franciszkiem z Asyżu. Aby uzyskać odpust, należy: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim modlitwę Ojcze nasz i wyznanie wiary, być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Różaniec o… i wieczorna Msza Święta w intencji wszystkich naszych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

4. We wtorek o godz. 17.30 różaniec a następnie Msza św. za zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

5. W każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 17.30 zapraszamy na nabożeństwo do św. Józefa. Nabożeństwo będzie prowadzić Męski Pluton Różańca naszej parafii.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek, o 23.00 odprawimy Godzinę Świętą, serdecznie zapraszamy.

7. W piątek 6-go sierpnia przeżywać będziemy Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to jednocześnie I piątek miesiąca. Spowiedź pierwszo piątkowa od godz. 17.15 a po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja wynagradzająca do godz. 21.00.

8. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo pięciu pierwszych sobót miesiąca, rozpocznie się ono o godz. 17.00. Po nim Msza św. w int. wynagrodzenia Niepokalanemu Sercu Maryi.

9. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński zamierzają zawrzeć następujące osoby: Szymon Zawisza kawaler pochodzący z tutejszej parafii z i Paula Zomkowska panna z parafii św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w Olsztynie. Paweł Julian Wieczorek, kawaler zamieszkały w Warszawie, należący do parafii Rzymskokatolickiej św. Rity z Cascii i Ewa Kokolus zamieszkał w Warszawie, należąca do parafii Grekokatolickiej Zaśnięcia NMP w Warszawie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami powinien to zgłosić do kancelarii parafialnej.

10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Dzisiaj jest do nabycia nowy numer „Gościa Niedzielnego”

11. Solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzymy wszelkiej pomyślności i opieki Patronki naszej parafii.


Podziel się tym wpisem: