web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XVI Niedziela Zwykła 23. 07. 2023

 

  1. Bardzo serdecznie witam wszystkich parafian oraz gości przybyłych do naszej parafii na czas wakacyjnego odpoczynku. Dzisiejsza niedziela jest bogata w wiele obchodów. Dzisiaj rozpoczyna się tydzień modlitw w intencji kierowców, podróżujących i pielgrzymów. Po każdej Mszy św. święcimy pojazdy. Ofiary zbierane podczas poświęcenia zostaną przeznaczone na zakup samochodów dla misjonarzy. Także dzisiaj przeżywamy III Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych.

 

  1. Penitencjaria apostolska ogłosiła specjalne odpusty na trzeci Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych. Będzie je można uzyskać zarówno dla siebie, jak i dusz czyścowych pod zwykłymi warunkami, jakimi są spowiedź, komunia eucharystyczna i modlitwa według intencji Papieża. Tę specjalną łaskę będą mogli uzyskać wierni, którzy z okazji Światowego Dnia Dziadków i Osób Starszych wezmą udział w papieskiej Mszy w Bazylice św. Piotra lub innych uroczystościach na całym świecie. Ponadto będzie można też otrzymać odpust za nawiedzenie osoby starszej będącej w potrzebie np. ze względu na osamotnienie, chorobę czy też niepełnosprawność. Takie spotkanie może też mieć charakter wirtualny tj. odbyć się przy użyciu nowoczesnych środków komunikacji. Także same osoby starsze, chorzy i wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuszczać domu, mają również możliwość uzyskania odpustu, jeżeli zjednoczą się duchowo z liturgią sprawowaną w tym dniu, szczególnie Mszą papieską transmitowaną przez media, i ofiarują Bogu swe modlitwy i cierpienia.

 

  1. W poniedziałek, 24 dzień miesiąca, będziemy obchodzić miesięczne wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Po Mszy św. złożymy hołd Wspomożycielce i rozpocznie się całodobowa adoracja. Proszę o zapisywanie się na poszczególne godziny, lista na stoliku.

 

  1. W środę 26 lipca Wspólnota Słowo Życia zaprasza na Wieczór Chwały rozpocznie się jak zwykle Mszą św. a następnie adorując Jezusa Chrystusa będziemy Go uwielbiać i prosić o łaskę uzdrowienia fizycznego, psychicznego i duchowego. Wieczór Chwały zakończy się indywidualnym błogosławieństwem uczestników.

 

  1. W czwartek, 27 dzień miesiąca, o godz. 17.30 odprawimy Nowennę do MB Gietrzwałdzkiej. Zainteresowanym osobom przypominamy o nieustającym różańcu.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– wtorek, 25 lipca – Święty Jakub Apostoł, brat Świętego Jana, pierwszy męczennik z grona Dwunastu;

– wtorek, 25 lipca – Święty Krzysztof  (III w.), męczennik, patron kierowców i podróżujących;

– środa, 26 lipca – Świeci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Maryi Panny;

– sobota, 29 lipca – Święta Marta, Maria i Łazarz, święte rodzeństwo z Betanii

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej troszczącym się o naszą świątynię i jej obejście składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za ofiary składane na utrzymanie kościoła a solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

Podziel się tym wpisem: