web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XV Niedziela Zwykła 11.07.2021

 

  • W okresie wakacyjnym, urlopów, odpoczynku gromadzimy się na Eucharystii, by ze źródła, jakim jest Bóg, zaczerpnąć siły i przyjąć wszelkie dary i łaski dla nas przygotowane. Niezależnie od różnych sytuacji, które pojawiają się na drodze naszej wiary, odkrywamy, że Bóg nigdy nie zmienia swojego wyboru i zawsze przerzuca mosty między sobą a naszym życiem, posyła do nas proroków, abyśmy przez odnawianie przymierza zawsze byli Jego wybranym narodem.

 

  • W czwartek, w 15 dzień miesiąca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przez dziewięć kolejnych dni modlimy się w intencjach podanych przez czcicieli Matki Bożej. Prośby i podziękowania Matce Bożej możemy składać na kartkach do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Nowenna będzie odprawiana o godz. 17.30.


  • W piątek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię   szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi szkaplerze. Niech to będzie znak naszej religijności, nośmy go z wiarą i miłością.

 

  • Trwają zapisy na 38.Warmińską Pielgrzymkę Pieszą na Jasną Górę, która wyruszy z Gietrzwałdu 31 lipca br. Zapisy odbywają się za pomocą strony internetowej www.pielgrzymkawarminska.pl i potrwają do 18 lipca. Więcej informacji pod numerem telefonu: 576 969 961. Zapraszamy do udziału i przeżycia tego czasu we wspólnocie z Bogiem i drugim człowiekiem.


  • Zapowiedzi przedślubne. W związek małżeński pragną wstąpić Agata Mikłaszewicz panna z parafii tutejszej i Jacek Cząstkiewicz kawaler z parafii św. Anny w Barczewie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami powinien to zgłosić do kancelarii parafialnej.


  • Na czas wakacji zawieszamy Mszę św. dla małżeństw, wznowimy je we wrześniu, wtedy też zaprosimy jubilatów z lipca i sierpnia. 


  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz Gościa Niedzielnego jest także czasopismo Miłujcie się, Misje Salezjańskie. L’osservatore Romano.


  • Solenizantów i jubilatów nowego tygodnia powierzamy opiece świętych patronów, życząc spełnienia wszelkich dobrych marzeń i planów.

 


Podziel się tym wpisem: