web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XV Niedziela Zwykła / 10.07.2022

 

1. Dziś przypada piętnasta niedziela w ciągu roku. Na drogach wakacyjnego odpoczynku niech nie zabraknie spotkania z Bogiem w czasie Eucharystii. Pamiętajmy o niedzielnym obowiązku uczestnictwa we Mszy Świętej. Znajdźmy także czas na osobistą adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwę, aby umacniać wieź ze Zbawicielem.

2. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Świętego Benedykta, opata, patrona Europy. Ułożona przez niego reguła zakonna stała się podstawą życia wielu zgromadzeń zakonnych. Jej zasadniczym rysem były słowa: „Módl się i pracuj” (Ora et labora).

3. Dzieci zapraszamy na warsztaty „Bliżej siebie”, zaproszeni skierowane jest dla dzieci w wieku 6-11 lat. Warsztaty będą odbywać w Oratorium przy naszym kościele od 11 do 15 lipca w godzinach od 10 do 14, udział jest bezpłatny. Zgłoszenia pod numerem telefonu podanym na plakacie.

4. W piątek, w 15 dzień miesiąca rozpoczniemy nowennę do Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Przez dziewięć kolejnych dni modlimy się w intencjach podanych przez czcicieli Matki Bożej. Prośby i podziękowania Matce Bożej możemy składać na kartkach do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Nowenna będzie odprawiana o godz. 17.30.

5. W sobotę, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel i historię szkaplerza, która swymi korzeniami sięga XII wieku. Matka Boża objawiła go generałowi karmelitów w Cambridge (Anglia) Szymonowi Stockowi w 1251 roku. Obiecała też każdemu, kto będzie go nosił do śmierci, że nie zazna ognia piekielnego i żadnego innego niebezpieczeństwa. Dziś wielu z nas nosi szkaplerze. Niech to będzie znak naszej religijności, nośmy go z wiarą i miłością.

6. Zapowiedzi przedślubne. W związek małżeński pragną wstąpić Aleksandra Weronika Czajkowska panna z parafii tutejszej i Emilian Hasiuk kawaler z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami powinien to zgłosić do kancelarii parafialnej.

7. Na czas wakacji zawieszamy Mszę św. dla małżeństw, wznowimy je we wrześniu, wtedy też zaprosimy jubilatów z lipca i sierpnia.

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Oprócz Gościa Niedzielnego jest także czasopismo Miłujcie się, Misje Salezjańskie. L’osservatore Romano.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy doświadczenia bliskości Boga i opieki Matki Najświętszej, a korzystającym z wakacyjnego odpoczynku, bezpiecznych urlopów i umocnienia sił fizycznych oraz duchowych.


Podziel się tym wpisem: