web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XIX Niedziela ZwykLa 13. 08. 2023

 

  1. Dziś kolejna wakacyjna niedziela, w kalendarzu liturgicznym dziewiętnasta niedziela zwykła w ciągu roku. Niech moc Pana płynąca z tajemnicy Eucharystii umacnia nas na drogach codziennych obowiązków.

 

  1. We wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Wiara w to, że Maryja po ziemskim życiu została z ciałem i duszą wzięta do nieba, istniała już w pierwotnym Kościele. Oficjalnie sformułował ją papież Pius XII dogmatem w 1950 roku. Msze Święte w naszej świątyni tego dnia o godz. 8.00, 10.30 i 18.00. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. W ten sposób będziemy dziękowali Bogu za pierwsze tegoroczne zbiory i owoce ziemi. W tym dniu przypada również kolejna rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, tak zwanego Cudu nad Wisłą.

 

  1. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny będziemy przeżywać Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią, chcemy modlić się za poszkodowanych i zebrać ofiary na pomoc im.

 

  1. Także we wtorek rozpoczyna się nowenna do Patronki naszej parafii, Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Będzie ona odprawiana o godz. 17.45. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Zachęcamy do składania świadectw łask otrzymanych dzięki modlitwie w czasie nowenny.

 

  1. Od wrześni zapraszamy panie do podjęcia formacji skierowanej do nich. Formacja będzie się odbywać w ramach Akademia Rozwoju Talentów, działającej przy Fundacji SMS z NIEBA (ks. Rafał Jarosiewicz). Formacja odbywa się przez cykl 9 comiesięcznych spotkań oraz pracy własnej z podręcznikiem w czasie między spotkaniami. Każde spotkanie trwa ok. 2 godziny. Konferencja wstępna pt. Kobieta (nie) doskonała odbędzie się 27 sierpnia o godz. 15.30 w naszym Oratorium.  Prowadzące Magdalena Halak i Agnieszka Macyra.

 

  1. W tym tygodniu swoje imieniny obchodzi ks. Jacek Trykoszko składamy mu najlepsze życzenia. Niech Pan Bóg błogosławi Jego pracy kapłańskiej, udzielając potrzebnych łask a Maryja Wspomożycielka otoczy swą matczyną opieką.

 

  1. W przyszłą niedzielę odbędzie Procesja Różańcowa za Polskę, szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe, kapłan, męczennik

– w czwartek 17 sierpnia – św. Jacek (1183-1257), prezbiter, dominikanin

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wszelkiej pomyślności i opieki Patronki naszej parafii, a gościom odpoczywającym na terenie naszej parafii wielu radosnych chwil w kręgu rodziny oraz pięknej słonecznej pogody.

Podziel się tym wpisem: