web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XIX Niedziela Zwykła / 08. 08. 2021

1. Perspektywa wieczności jest niezwykła dla człowieka. „Jeśli ktoś spożywa ten chleb, będzie żył na wieki” (J 6,51) – usłyszeliśmy dzisiaj. Tak więc, nakarmieni przy ołtarzu Eucharystii, umocnieni słowem Chrystusa, odważnie kroczmy w codzienności, która jest drogą ku celowi, jaki wyznaczył nam Bóg. Ożywiając swoją wiarę w żywą i prawdziwą obecność Chrystusa w Najświętszym Sakr.

2. Dzisiaj parafia św. Wawrzyńca w Gutkowie świętuje odpust parafialny i Jubileusz 150 – lecia parafii. O godzinie 12.00 uroczystą suma odprawi ks. abp. Józef Górzyński, z udziałem ks. Inspektora Tadeusza Jareckiego i zaproszonych gości. Po Mszy świętej odbędzie pikniki rodzinny. Przewidziano wiele atrakcji także dla najmłodszych uczestników.

3. W niedzielę 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte z poświęceniem owoców, kwiatów i ziół będą odprawiane wg. porządku niedzielnego a więc o godz. 8.00, 10.30 i o 18.00.
W uroczystość Wniebowzięcia wspominamy również „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

W tym dniu rozpoczyna się nowenna do Patronki naszej parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Będzie ona odprawiana o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Zachęcamy do składania świadectw łask otrzymanych dzięki modlitwie w czasie nowenny.

4. W dniu 14 sierpnia br. w Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie odbędzie się czwarte modlitewne czuwanie, podczas którego będzie rozważana czwarta boleść Matki Bożej Bolesnej „Spotkanie Pana Jezusa na Drodze Krzyżowej” ofiarowane jako ekspiację za grzechy pijaństwa i wszystkie inne zniewolenia. Czuwanie rozpoczyna się Mszą św. o godz. 19.00.

5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

6. Zapowiedzi przedślubne. W związek małżeński pragną wstąpić Paweł Julian Wieczorek, kawaler zamieszkały w Warszawie, należący do parafii Rzymskokatolickiej św. Rity z Cascii i Ewa Kokolus zamieszkał w Warszawie, należąca do parafii Grekokatolickiej Zaśnięcia NMP w Warszawie. Ktokolwiek wiedziałby o przeszkodach zachodzących miedzy tymi osobami powinien to zgłosić do kancelarii parafialnej.

7. Dnia 22 sierpnia (niedziela) jest organizowany wyjazd autokarem do Warszawy na pokutną procesję różańcową jako wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi
i Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za grzechy własne, w rodzinie i wszystkich Polaków. Wyjazd z Olsztyna o godz. 9.00. Powrót z Warszawy około godz. 18.00. Zapisy i wszelkie informacje: miejsce i koszt wyjazdu u pani Wiesławy Kozakiewicz, kontakt – 606 249 658.

8. Nowy tydzień bogaty jest we wspomnienia świętych:
– w poniedziałek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;
– we wtorek 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
– w środę 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica
– w sobotę 14 sierpnia – św. Maksymilian Maria Kolbe (1894-1941), prezbiter, franciszkanin, męczennik obozu Auschwitz-Birkenau.

9. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wszelkiej pomyślności i opieki Patronki naszej parafii, a gościom odpoczywającym na terenie naszej parafii wielu radosnych chwil w kręgu rodziny oraz pięknej słonecznej pogody.


Podziel się tym wpisem: