web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XIX Niedziela Zwykła 07. 08. 2022

1. Dzisiaj parafia św. Wawrzyńca w Gutkowie świętuje odpust parafialny. Uroczysta Msza św. odpustowa będzie odprawiona o godzinie 12.00.

2. W poniedziałek 15 sierpnia Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze święte z poświęceniem owoców, kwiatów i ziół będą odprawiane wg. porządku niedzielnego a więc o godz. 8.00, 10.30 i o 18.00.

W uroczystość Wniebowzięcia wspominamy również „Cud nad Wisłą” z 1920 roku. Pamiętajmy, że zmagania o właściwe miejsce Polski wśród narodów Europy i świata ciągle jeszcze trwają. Polecajmy Królowej Polski losy naszego Narodu.

W tym dniu rozpoczyna się nowenna do Patronki naszej parafii Matki Bożej Wspomożycielki Wiernych. Będzie ona odprawiana o godz. 17.30. Prośby i podziękowania można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną.

Zachęcamy do składania świadectw łask otrzymanych dzięki modlitwie w czasie nowenny.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

4. Nowy tydzień bogaty jest we wspomnienia świętych:

– we wtorek 9 sierpnia – św. Teresa Benedykta od Krzyża (Edyta Stein, 1891-1942), dziewica i męczennica, patronka Europy, filozof;
– w środę 10 sierpnia – św. Wawrzyniec (†258), diakon i męczennik;
– w czwartek 11 sierpnia – św. Klara (1194-1253), dziewica

5. W minionym tygodniu do Pana odeszła śp. Krystyna Hensellek, polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

6. Wszystkim solenizantom i jubilatom rozpoczynającego się tygodnia życzę wszelkiej pomyślności i opieki Patronki naszej parafii, a gościom odpoczywającym na terenie naszej parafii wielu radosnych chwil w kręgu rodziny oraz pięknej słonecznej pogody.


Podziel się tym wpisem: