web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XIV  Niedziela  Zwykła 07. 07. 2024

1.     „Do Ciebie, Boże, wznoszę moje oczy” – refren psalmu responsoryjnego pięknie opisuje każde nasze spotkanie z Panem. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby w czasie wolnym od pracy i nauki nie zaniedbywać relacji z Bogiem; pamiętajmy o powiedzeniu, że nie ma wakacji od Pana Boga. Przypominam, że na czas wakacji została zawieszona Msza św. o godz. 12.00.

 

2.     Na czas wakacji zawieszamy adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek miesiąca, oprócz pierwszych piątków miesiąca.

 

3.     Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypominamy o półce wymiany książek znajdującej się w przedsionku. Warto się zainteresować, jest wiele ciekawych tytułów. Książkę można zabrać do domu, przeczytać i odnieść. Na czas wakacji zawieszamy wydawanie gazetki parafialnej.

 

4.     W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 8 lipca – św. Jan z Dukli, najpierw pustelnik, a potem franciszkański kapłan, który zasłynął jako wybitny spowiednik i kaznodzieja.

– w czwartek, 11 lipca – św. Benedykt z Nursji, opat i patron Europy, autor słynnej „Reguły”, uważany za duchowego ojca wszystkich zakonów Kościoła Zachodniego

– w piątek, 12 lipca – św. Bruno Bonifacy z Kwerfurtu, biskup i męczennik, autor żywota św. Wojciecha i Pięciu Braci Męczenników, przyjaciel Polski, patron naszej archidiecezji

– w sobotę, 13 lipca – św. św. Pustelnicy Andrzej Świerad i Benedykt, którzy jako drogę swojego uświęcenia obrali surowe życie w odosobnieniu i liczne praktyki ascetyczne.

 

5.      Pozdrawiam wszystkich, którzy wypoczywają w naszej parafii. Jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzę błogosławieństwa Bożego i opieki NMP Wspomożycielki Wiernych.


Podziel się tym wpisem: