web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XIII  Niedziela  Zwykła 02. 07. 2023

 

  1. Czas wakacji, urlopów, odpoczynku jest okazją do pogłębiania relacji z Bogiem przez modlitwę, lekturę Pisma Świętego, celebrowanie niedzieli i spotkania na Eucharystii, nie tylko w niedzielę. Zadbajmy, by spotkanie z Jezusem było zawsze spotkaniem godnym Jego miłości. Przypominam, że na czas wakacji została zawieszona Msza św. o godz. 12.00 w niedzielę i godz. 9.00 w dni powszednie.

 

  1. We wtorek o godz. 17.30 różaniec z wypominkami a następnie Msza św. za wszystkich wiernych zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwsza środa, pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca:

– w środę nabożeństwo do św. Józefa o godz. 17.30

– w czwartek o godz. 23.00 Godzina Święta

– w piątek spowiedź święta od godz. 17.30. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Na czas wakacji zawieszone są odwiedziny chorych, jeśli jest taka potrzeba można w każdej chwili zaprosić kapłana z komunią św.

 

  1. Na czas wakacji zawieszamy adorację Najświętszego Sakramentu w każdy piątek miesiąca, oprócz pierwszych piątków miesiąca.

 

  1. Do dzisiaj można składać karty kwalifikacyjne dzieci, które chcą uczestniczyć w warsztatach odbywających się pod hasłem „Art workshop.” Warsztaty odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca w godzinach od 9 do 13.00.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. Przypominamy o półce wymiany książek znajdującej się w przedsionku. Warto się zainteresować, jest wiele ciekawych tytułów. Książkę można zabrać do domu, przeczytać i odnieść. Na czas wakacji zawieszamy wydawanie gazetki parafialnej.

 

  1. W tym tygodniu patronują nam:

– w poniedziałek, 3 lipca św. Tomasza Apostoła

– w czwartek, 6 lipca – Błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska (1863-1922), dziewica i zakonnica, patronka dzieł misyjnych w Polsce;

–  w sobotę, 8 lipca – Święty Jan z Dukli (1414-1484), franciszkanin, świątobliwy kapłan, wybitny kaznodzieja.

 

  1. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości łask Bożych i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień. Miłej i błogosławionej niedzieli.

Podziel się tym wpisem: