web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XII Niedziela Zwykła / 20.06.21

 

  • Eucharystia, w której uczestniczymy, jest cudem dokonującym się na naszych oczach, lecz rzadko tak o niej myślimy. Może gdyby wśród nas Jezus dokonał tak spektakularnego znaku jak uciszenie burzy na jeziorze Genezaret, przypadlibyśmy Mu do stóp. A tu, na tym ołtarzu, w czasie każdej Eucharystii dokonuje się cud: Bóg staje wśród nas i jest dla nas pokarmem. Niech nigdy nie zabraknie nam wiary w słowa Jezusa: „[…] Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata” (Mt 28,20).


  • Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa pragnące wzmocnić swoje relacje. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w czerwcu swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.


  • Przypominamy, że ks. Abp Józef Górzyński Metropolita Warmiński z dniem 20 czerwca br. tj. od XII Niedzieli Zwykłej, odwołuję dyspensę od uczestnictwa we Mszy Świętej w niedziele i święta nakazane


  • Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w kościele codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. Dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 20.00 nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa są sprawowane w różnych miejscach parafii. W najbliższy wtorek spotkamy na skrzyżowaniu ulic Wczasowej i Rakowej a w czwartek na skrzyżowaniu Wczasowej i Wakacyjnej.  Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.


  • Trwamy w comiesięcznej nowennie do Patronki naszej parafii, NMP Wspomożycielki Wiernych. Nowennę odprawiamy o godz. 17.20, przed nabożeństwem czerwcowym.   


  • W czwartek  24 czerwca Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu oddamy też hołd Patronce naszej Parafii Matce Bożej Wspomożycielce Wiernych po czym rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie adoracji w piątek Mszą św. o godz. 18.00. Zachęcamy  do adoracji, aby Pan Jezus, który przecież czeka nieustannie na każdego z nas ze swoimi łaskami nie pozostawał sam. Na stoliku wyłożone są listy, na których można wpisywać swoją obecność na adoracji Pana Jezusa, można zapisać się także przez internet. 

W czwartek po Mszy św. i hołdzie NMP Wspomożycielce Wiernych odbędzie się spotkanie Męskiego Plutonu Różańca naszej parafii.

 

  • Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. 


  • Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej troszczącym się o naszą świątynię składamy serdeczne Bóg zapłać. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

 


Podziel się tym wpisem: