web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XII Niedziela Zwykła 19.06. 2022

  1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 

  1. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 będziemy modlić za z małżeństwa za naszej parafii, zapraszamy małżeństwa do wspólnej modlitwy. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w czerwcu swoje kolejne rocznice, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

 

  1. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w kościele codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. W ramach nabożeństwa odmawiana jest także nowenna do Patronki naszej parafii, NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

  1. W czasie tradycyjnej oktawy Bożego Ciała, nie mając możliwości przeprowadzenia codziennie procesji, zapraszamy na dodatkowe nabożeństwo czerwcowe o godz. 20.00 w wyznaczonych miejscach na terenie parafii. I tak dzisiaj spotykamy się na skrzyżowaniu Wczasowej i Łabędziej, w poniedziałek na skrzyżowaniu Wczasowej i Letniskowej, we wtorek na skrzyżowaniu Wczasowej i Rakowej, w środę na skrzyżowaniu Wczasowej i Jagodowej, w czwartek na skrzyżowaniu Wczasowej i Wakacyjnej.

 

  1. W czwartek  23 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Również w czwartek przypada Dzień Ojca. Będziemy modlić za naszych ojców, żyjącym wypraszać obfitość Bożego błogosławieństwa, a dla zmarłych – wieczną nagrodę.

 

  1. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Na nabożeństwie o 17.30 będzie możliwość dokonania aktu osobistego poświęcenia się Najświętszemu Sercu Jezusowemu i Niepokalanemu Sercu Maryi, odnowimy również akt uznania Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana. W tym dniu oddamy także hołd Patronce naszej Parafii NMP Wspomożycielce Wiernych po czym rozpocznie się całodobowa adoracja Najświętszego Sakramentu. Przypominamy, że o 21.00 adoracja jest animowana przez rozważania i śpiew. Zakończenie adoracji w sobotę Mszą św. o godz. 18.00, w święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Proszę wpisywać się na listę.

 

  1. W przyszłą niedzielę 26 czerwca o godz. 15.30 parafialne Kino z Morałem zaprasza na film o wydarzeniach, które miały miejsce kilkanaście lat temu w jednej z amerykańskich szkół. Historia opowiada o tym, jak wiara jednej młodej osoby była w stanie poruszyć i przemienić nie tylko szkołę, ale także wiele osób na całym świecie. Ukazuje także jak Bóg ze zła może wyprowadzić dobro.

 

  1. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej, którzy włączyli się w przygotowanie i przebieg procesji Bożego Ciała składam serdeczne Bóg zapłać. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

Podziel się tym wpisem: