web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XII Niedziela Zwykła 18. 06. 2023

1. Dziś przypada jedenasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia.

 

2. Dzisiaj na Mszę św. o godz. 18.00 będziemy modlić za z małżeństwa za naszej parafii, zapraszamy małżeństwa do wspólnej modlitwy. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w czerwcu swoje kolejne rocznice, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

 

3. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w kościele codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17.30. W ramach nabożeństwa odmawiana jest także nowenna do Patronki naszej parafii, NMP Wspomożycielki Wiernych.

 

4. W środę 21 czerwca Wspólnota Słowo Życia zaprasza na Wieczór Chwały, rozpocznie się on jak zwykle Mszą św. o godz. 18.00, a następnie adorując Pan a Jezusa w Najświętszym Sakramencie będziemy Go uwielbiać i prosić o łaskę uzdrowienia.

 

5. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzili Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.

 

6. W sobotę  24 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W tym dniu oddamy także hołd Patronce naszej Parafii NMP Wspomożycielce Wiernych po czym rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu tym razem do 21.00.

 

7. Dzieci w wieku od 6 do 11 lat zapraszamy na warsztaty odbywające się pod hasłem „Art workshop.” Warsztaty odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca w godzinach od 9 do 13.00. Ze względów organizacyjny prosimy o zabranie kart zgłoszeniowych i dostarczenie ich do 2 lipca.

 

8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej i wypożyczania książek

 

9. W tym tygodniu patronuje nam: Środa, 21 czerwca – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży. 23 czerwca św. Józef Cafasso (1811-1860) wychowawca młodych kapłanów, spowiednik i kierownik duchowy ks. Bosko

 

10. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.


Podziel się tym wpisem: