web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

XI Niedziela Zwykła / 13.06.2021

 

1. W dniu dzisiejszym przypada XI Niedziela Zwykła w ciągu roku. Codziennie uczestniczymy w budowaniu królestwa Bożego w świecie. Chociaż często wydaje się nam, że nasze wysiłki są mizerne i prawie nie widać skutków tego budowania, bo są maleńkie jak ziarnko gorczycy. Ono jednak wciąż rośnie Bożą mocą i w każdej chwili może ogarnąć nas całkowicie i przemieniać świat. Pamiętajmy o tym i nie ustawajmy w wysiłkach rozszerzenia Królestwa Bożego.

2. W świetle najnowszego rozporządzenia Rady Ministrów od 13 czerwca w kościołach może być zajęta połowa miejsc, a od soboty 26 czerwca – 75 proc. miejsc.

3. Nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w kościele codziennie przed Mszą św. wieczorną o godz. 17,30. Dodatkowo we wtorki i czwartki o godz. 20.00 nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa będą odbywać się w różnych miejscach parafii. W najbliższy wtorek spotkamy na skrzyżowaniu ulic Wędkarskiej i Letniskowej a w czwartek na skrzyżowaniu Wczasowej i Łabędziej. Zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach.

4. We wtorek rozpoczynamy comiesięczną nowennę do Patronki naszej parafii Wspomożycielki Wiernych. Podziękowania i prośby do Matki Bożej można składać do skarbonki przy konfesjonale lub drogą elektroniczną. Nowennę będziemy odprawiać o godz. 17.20, przed nabożeństwem czerwcowym.

5. Odpowiadając na apel Ojca Świętego Franciszka, prezydium Rady Konferencji Episkopatów Europy, Kościół w Polsce włącza się w inicjatywę modlitwy w intencji mieszkańców krajów Bliskiego Wschodu, a zwłaszcza Libanu, w związku z wieloma trudnościami, których doświadcza społeczność tego regionu świata. Modlitwa w tej intencji w naszym kościele odbędzie się w piątki czerwca (18 i 25) o godz. 15.00.

6. W przyszła niedzielę na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa pragnące wzmocnić swoje relacje. Zaproszenie skierowane jest szczególnie do małżeństw, obchodzących w czerwcu swoje kolejne jubileusze, dla nich będzie okazja odnowienia przysięgi małżeńskiej.

7. Salezjański Ośrodek Misyjny prowadzi zbiórkę na dożywianie dla mieszkańców Dilla w Etiopii. W ramach pomocy chce zapewnić dzieciom śniadanie w przedszkolu, posiłki dla kobiet w ciąży, chorych na AIDS i osób starszych. Może wspomóc inicjatywę wrzucając do skarbonki lub wchodząc na stronę: www.misjesalezjanie.pl/projekt-651/

8. Od dwóch lat w naszej parafii działa wspólnota Św. Jakuba 12 Kroków dla chrześcijan. Organizowane są mitingi i dni skupienia dla absolwentów i uczestników warsztatów rozwoju duchowego z elementami psychoterapii. Program nosi nazwę „Ku pełni życia”. W te zajęcia zaangażowany jest ks. Jacek. W maju tego roku w naszej parafii ruszyły 2 grupy warsztatowe. W sobotę 19 czerwca na Mszy świętej o godzinie 18 uczestniczyć będą tegoroczni absolwenci 2 grup warsztatowych, które właśnie dobiegły końca. Po Mszy Św. będą świadectwa absolwentów i rozdanie dyplomów ukończenia trwających 2,5 roku warsztatów. Zainteresowani tą formą działalności mogą pozostać po Mszy Św. na część świadectw.

9. Wszystkim członkom naszej wspólnoty parafialnej troszczącym się o naszą świątynię składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękuję osobie, która zajęła się kwiatami pod krzyżem misyjnym.

10. Niech jubilatów i solenizantów tego tygodnia ogarnia radość uczestnictwa w Królestwie Bożym.


Podziel się tym wpisem: