web analytics

Wyniki wyszukiwania dla:

X  Niedziela Zwykła 11.06.2023

 

 1. Eucharystia jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami. Korzystajmy z daru Eucharystii nie tylko w niedzielę, ale także w dni powszednie.

 

 1. W miniony czwartek obchodziliśmy Uroczystość Bożego Ciała. W uroczystej procesji przeszliśmy ulicami naszej parafii, adorując Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w procesji dając tym samym wyraz i świadectwo swojej wiary. Dziękuję całemu orszakowi procesyjnemu za przygotowanie procesji. Pani Barbarze Rozen za podjęcie się w imieniu proboszcza wyszukania osób do poszczególnych posług. W sposób szczególny pragnę podziękować tym parafianom, którzy przygotowali i zbudowali ołtarze na trasie naszej procesji. Niech ten włożony trud na chwałę Bożą, Pan Bóg wam wynagrodzi.

 

 1. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, w naszym kościele odprawiane jest ono każdego dnia o godz. 17.30

 

 1. W dniach 12-14 czerwca (poniedziałek-środa) w Lidzbarku Warmińskim  będzie obradowała Konferencja Episkopatu Polski. Wspierajmy modlitwą 395 Zebranie Plenarne KEP. 13 czerwca br. o godz. 17.30 biskupi odprawią Mszę św. we Fromborku, zapraszamy do uczestnictwa.

 

 1. W czwartek, 15 czerwca rozpoczniemy nowennę do NMP Wspomożycielki Wiernych, będziemy ją odprawiać w ramach nabożeństwa czerwcowego.

 

 1. W piątek 16 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. W tym dniu nie obowiązuję wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W sobotę będziemy obchodzić wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

 

 1. W przyszłą niedziele na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy małżeństwa naszej parafii, szczególnie te, które w czerwcu obchodzą swoje kolejne rocznice ślubu.

 

 1. W ramach XXV Dni Rodziny w Olsztynie w dniu 18 czerwca wszystkie rodziny zapraszamy na Festyn Rodzinny w Parku Centralnym w Olsztynie (godz.11.00-15.00). Koncertu zespołu „Arka Noego” w olsztyńskim Amfiteatrze. (godz. 15.30-17.30).

 

 1. Dzieci w wieku od 6 do 11 lat zapraszamy na warsztaty odbywające się pod hasłem „Art workshop.” Warsztaty odbędą się w dniach od 10 do 14 lipca w godzinach od 9 do 13.00. Bliższe informacje i zapisy u ks. Proboszcza.

 

 1.  7 czerwca br. jest organizowany wyjazd z Olsztyna do Stoczka Klasztornego na Diecezjalne Spotkanie Kół Żywego Różańca. Wyjazd o godz. 8.00 spod kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa. Chętnych prosimy o zgłoszenie do p. Stanisławy (tel. 662 290 997).

 

 1. Serdecznie dziękuję ofiarodawcom oraz wszystkim troszczącym się o naszą świątynię. Solenizantom i jubilatom tego tygodnia składamy najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy.

Podziel się tym wpisem: